گروه: اخبار استان خبر: 187308 / تاریخ انتشار : 1400/4/8 ساعت : 18:50
پیگیری سوژه های مردمی:

برقی که روح و روان مردم لنده و دهدشت راگرفت/چشم انتظاری مردم برای راه اندازی پست و خط برق ۱۳۲ کیلووات دژکوه

تابستان شروع فصل قطعی مکرر برق و وارد شدن خسارات شدید به شهروندان است که این رویه سال هاست که در حال تکرار شدن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، در ادامه پیگیری سوژه های مردمی امروز نیز به بحث قطعی و نواسانات چندین روزه برق در شهرستان های گرمسیری استان کهگیلویه وبویراحمد پرداختیم که بیشترین حجم گلایه ها را در این روزها به خود اختصادص داده است.

 

گرمای شدید در شهرستان های جنوبی و گرمسیری استان کهگیلویه وبویراحمد با دمای هوای بالای۴۵درجه در این روزهای ابتدایی فصل تابستان علاوه بر تحمیل گرمای شدید هوا قطعی برق نیز روح و روان مردم را گرفته است.

 

در چند روز گذشته و همزمان با افزایش دمای هوا و گرمای بی سابقه شاهد افزایش قطعی ها و نواسانات برقی هستیم که این مشکل  در ابتدا به نبود زیرساخت های اولیه از جمله نداشتن ایستگاه برق در شهرستان ۲۴هزارنفری لنده بر می گردد و در وهله دوم استفاده از ارز های دیجیتال در کشور باعث افزایش حجم بار به شبکه ملی برق شده است و در این بین برخی شهرستان های محروم تر را در قالب یک برنامه خاموشی جانمایی می کنند و به صورت روزانه در یک زمان مشخصی برق بیشتر مناطق را قطع می کنند.

 

یکی دیگر از چالش های بزرگ در شهرستان های محرومی همانند لنده ضعف در ساختار شبکه برق است که گاها به وسیله یک پرنده با سایر اشیا قطع می شود که بازهم چالش بزرگ برای مردم در این منطقه محروم است.

 

راه اندازی خط دومداره سوق به لنده چندین سال طول کشید تا این پروژه مهم و حیاتی تکمیل شد ولی نبود ایستگاه جدید برق برای تامین ۱۰۰درصدی برق در سطح شهرستان کهگیلویه ولنده یکی از ابر چالش های است که خط دو مداره لنده را تحت الشعاع قرارداده است که در سفر وزیر نیرو به روستای لیر از توابع بخش سوق در سال ۹۸شاهد کلنگ زنی پست و خط برق ۱۳۲ کیلووات دژکوه سوق با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و مسولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بودیم که این پروژه بعد از گذشت دوسال هنوز اجرایی نشده است و عملا مشکلات برقی مردم پای برجاست.

 

قطعی و نواسانات این روزهای برق در شهرستان های کهگیلویه ولنده باعث وارد شدن خسارات شدیدی به شهروندان شده است که گاها نیز با مراجعه به ادارات برق ادعا دارند که بیمه پرداخت می کند ولی روند برورکراسی اداری بیمه طرف قرارداد تا یکسال و حتی دوسال از بازپرداخت خسارت وارد امتناع می کند ولی هیچ تاثیری در تحمل گرمای سوزان شهروندان نخواهد داشت.

 

هرچند ما شهروندان نیز وظیفه داریم در صرفه جویی برق به خصوص در ساعات اوج مصرف برق نهایت همکاری لازم را با ادارات برق در جهت تامین برق پایدار داشته باشیم ولی قطعی مکرر برق حقیقتا در این گرمای سوزان داد مردم را درآورده است که انتظار می رود مسولان پیگیری راه اندازی و تامین اعتبار پروژه مهم و راهبردی پست و خط برق ۱۳۲ کیلوولت دژکوه برای تامین برق پایدار باشند.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.