گروه: اخبار استان خبر: 187186 / تاریخ انتشار : 1400/4/7 ساعت : 01:28
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

واکنش امام جمعه لنده به مرگ۳ دانش آموز در حوادث رانندگی این شهرستان

امام جمعه لنده به کشته شدن ۳دانش آموز در کمتر از ۱۰روزدر حوادث رانندگی این شهرستان واکنش نشان داد.

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در واکنش به حوادث۱۰روز گذشته رانندگی و کشته شدن ۳ دانش آموز گفت: حادثه دلخراش چند مورد تصادف باعث ناراحتی خانواده های این دانش اموزان و اقشار مختلف مردم شهرستان لنده شده است.

وی افزود: با ابراز همدردی به خانواده های حادثه دیده این نکته لازم و ضروری است که وجود چنین حوادثی در وهله اول نیازمند مراقبت تمام خانواده ها از فرزندان است و باید همه به قانون احترام بگذاریم و وقتی قانون راکب موتورسیکلت را بدون کلاه ایمنی و داشتن گواهینامه اجازه رانندگی نمی دهد باید خودمان را ملزم به پذیریش قانون برای پیشگیری از چنین حوادث بدانیم.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: وقتی وسیله نقلیه فاقد بیمه است و اصول رانندگی و سرعت مجاز رعایت نمی شود باید خانواده ها مورد ماخوذه قراربگیرند که چگونه به خود اجازه استفاده از وسایل نقلیه را به خود می دهند تردد کنند و منجر به وقوع چنین حوادث تلخی شود.

وی تاکیدکرد: تقاضای ما از راهنمایی و رانندگی شهرستان این است که با وجود تلاش ها و زحمات فراوانی که می کشند باید در برخورد قاطع صورت گیرد هرچند برخی ها ناراحت می شوند ولی اجرای قانون از تکرار حوادث تلخ در خانواده ها قطعا پیشگیری خواهد کرد.

محمودی اصل گفت: شهرداری و شورای شهر لنده باید نسبت به روشنایی خیابان ها به خصوص خیابان های اصلی شهر با همکاری اداره برق همت گمارند چرا که بیشتر این حوادث ناشی از عدم روشنایی کافی است که این مهم حتما باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: طبیعتا هرجایی که دید کافی نباشد و تاریک باشد هم در تردد شهروندان مشکلاتی ایجاد خواهد شد و هم باعث بروز تصادفات متعدد خواهد شد.

وی گفت: از همه فعالان فرهنگی، نخبگان، فرهنگیان تقاضا داریم در سطح مدارس، محافل، مساجد و هرجایی که فرصتی برای فرهنگ سازی استفاده از وسایل نقلیه را در سطح شهرستان حاکم کنیم تا نوجوانان و جوانان ما که سن قانونی را ندارند از وسایل نقلیه کمتر استفاده کنند.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: تشکر داریم از اصحاب رسانه که بیشتر به دنبال فرهنگ سازی در چنین حوادثی هستند و انتظار داریم نسبت به فرهنگ سازی در این حوزه تلاشی مضاعف داشته باشند چرا که افکار عمومی را شما می تواند مدیریت کنید.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.