گروه: اخبار استان خبر: 186921 / تاریخ انتشار : 1400/4/4 ساعت : 12:41
پیگیری سوژه های مردمی:

چشم انتظاری۱۸ساله برای ۳کیلومترآسفالت در لنده+تصاویر

در ادامه پیگیری سورژه های مردمی، امروز به سراغ مردم روستایی "کتج" از توابع شهرستان لنده رفتیم که بیش از ۱۸سال چشم انتظار ۳کیلومتر آسفالت هستند/

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، توسعه راه های روستایی یکی از مهمترین اقدامات اساسی در جهت جلوگیری از مهاجرت و خالی شدن روستاها است که این مهم متاسفانه در سال های گذشته در برخی روستاها چندان جدی گرفته نشده است.

عدم توجه به راه های روستایی باعث شده است تا سیل مهاجرت به شهرها چندین برابر شود و همین مسئله باعث افزایش اجاره بها و افزایش بیکاری در سطح شهرها نیز شده است که اگر از همان ابتدا خدمات مناسبی به روستاها که مهمترین آن راه و زیر ساخت های اولیه بود ارائه می شد امروز شاهد خالی شدن بسیاری از روستاها نبوده ایم.

روستای کتج یکی از روستاهای قدیمی بخش مرکزی شهرستان لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد است که تا کنون بیش از سه بار زیر سازی شده ولی به دلایل نامعلومی به وقت آسفالت به فراموشی سپرده می شد و تا به امروز بیش از چهار بار عملیات زیر سازی آن صورت گرفت و دوباره به حال خویش رها شده است.

روستای کتج نقطه ورودی به روستاهای دول آبزا، گرک، دم تنگ چاهن، پاتاوه و چندین روستای دیگر است که به واسطه عدم امکانات و زیر ساخت های اساسی در طی این سال ها خالی از سکنه شدند.

آسفالت جاده این روستا از جاده اصلی لنده به قیام تنها سه کیلومتر است که همواره به دلیل کمبود اعتبارات و سهل انگاری برخی از پیمانکاران و جاجا شدن اعتبارات بیش از ۱۸سال است که به حال خود رها شده است.

نکته جالب اینجاست که هربار مسولان در این روستا حضور بهم رساندند وعده آسفالت در چند ماه آینده را به مردم این روستا دادند که تا به امروز بیش از 18سال از این وعده ها می گذرد و همین مسئله باعث رنجش شهروندان به خصوص خانواده شهید احمدی شده است که در دیدار هفته گذشته با امام جمعه شهرستان لنده نیز این گلایه مندی نیز بیان شده است.

خانواده شهید احمدی این بار نیز وعده تکراری مدیرکل راهداری استان کهگیلویه وبویراحمد نیز گلایه داشتند که چرا چندماه پیش نیز وعده رفع مشکلات این جاده را که دوباره زیرسازی صورت گرفته هنوز آسفالت نشده است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.