گروه: اخبار استان خبر: 186767 / تاریخ انتشار : 1400/3/27 ساعت : 22:57

اعلان « برائت » جمعی از جوانان قشقایی از تاجگردون/رمزگشایی از تقسیم لیدرهای تاجگردون!

حالا که قشقایی و «کاندید اجاره ای » آن ابزاری برای پیشبرد سیاست های شما بیش نیست، حالا که از سرمایه داری و سرمایه سالاری شما خیری به توده ی فقیر و مظلوم قشقایی نرسیده است ! ترجیح و تشخیص ما جوانان قشقایی حمایت از کاندیدی است که شعارش وحدت و همدلی است و گفتمانش اجرای عدالت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جمعی از جوانان قشقایی با ارسال مطلبی به این پایگاه خبری از غلامرضا تاجگردون اعلان برائت کردند.

متن ارسالی بدین شرح است:

جناب دکتر تاجگردون :
ما ترک های قشقائی در طول سالیان  اخیر صادقانه با صدای بلند از شما حمایت جانانه داشتیم .شما قشقایی را برادر معرفی می کردید و می گفتید : اجازه نمی دهم رقیب با آوردن « کاندیدای اجاره ای » با سرنوشت قشقایی بازی کند .


عالی جناب تاجگردون ، اگر خوشبینانه نگاه کنیم و نگوییم برای ما تعیین تکلیف می کردید ، لااقل ادعای برادری شما را باور داشتیم .


درست یا غلط بعد از مدتی در بازی « شطرنج سیاست » شما را « کیش » اگر نگوییم مات کردند!


انتظار قشقایی از شما این بود در این دوره که فضای تاریخی مناسبی برای پیروزی یک کاندیدای ترک فراهم شده بود « شفاف ، صریح و بدون لکنت زبان » از کاندیدای قشقایی حمایت می کردید .


اما متاسفانه مواضع « غیرشفاف ، مبهم و چند پهلوی » شما در قبال کاندیداها ، قشقایی را از شما ناامید ، مایوس و دلزده ساخته است .

جناب دکتر تاجگردون؛ باد غرور و انحصار و ناجوانمردی شما باعث شعله ور شدن غرور جوانان قشقایی شده است.


ما جوانان قشقایی بدینوسیله بیزاری و « برائت » خود را از سیاست های « مبهم و‌ چند پهلوی »  شما اعلام می داریم .


شما با تفسیم لیدرها و آرای خود تنها در فکر مقدمه چینی و زمینه سازی برای بازگشت و احیاء مجدد آینده ی ترسیمی خود با سوءاستفاده از سرنوشت قشقایی  می باشید.


قشقایی و سرنوشت آن برای شما سر سوزنی اهمیت راهبردی ندارد. قشقایی تا جایی برای شما مهم است که فراهم کننده آینده ی سیاسی شما باشد در غیر این صورت قشقایی برای شما ابزاری برای پیشبرد سیاست های شما بیش نیست .


همه می دانیم از نظر منطقی  کاندیدای« اصلح » تنها یک نفر است . تلاش هر فردی کمک گرفتن از کارشناسان برای شناخت کاندیدای  برتر از میان سایر کاندیداهاست .تقسیم بندی و حواله دادن لیدرهای خود به سمت کاندیداهای مختلف ، با کدام منطق و استدلالی قابل توجیه است ؟!


اکنون با تمام وجود دریافته ایم حمایت های ظاهری شما در طول این سالها از قشقایی از سر « سیاست و  سیاست بازی » بوده است ، نه از جهت معرفت و‌ ککاگری !


متاسفانه « انحصارطلبی محض » از  ویژگی های ذاتی سلوک سیاسی شماست .


گاهی ترک های صادق را با ادعای « ککاگری » به بازی گرفته و گاهی لرهای غیور را با نمایش مظلوم نمایی ، در جهت حمایت از خود غیرتی می کنید.


جناب دکتر تاجگردون ، رمزگشایی بازی شطرنج شما در انتخابات میان دوره ای اخیر نشان می دهد شما از یک طرف بخشی از لیدرهای اصلی خود را به حمایت از « جعفری » بسیج کرده اید، تعدادی اندک را میزبان « عسکری » کاندیدای قشقایی نموده اید و گروهی دیگر از لیدرها را به حمایت از « محمدپور » بر پا داشته اید.


معتقد هستیم هدف اصلی و نهایی شما «پراکنده کردن » و تقسیم حامیان شماست تا در نتیجه ی عدم حضور جنابعالی ، به سمت رقیب « کاریزماتیک تان » سرازیر نشوند !


عالی جناب تاجگردون !
شما چون زنبورداری با « دودی کردن »  کندوی هوادارانتان ، آنها را پراکنده ساختید و در این میان بخشی از  اعضای اصلی ستادتان را به حمایت از آقای « جعفری » بسیج نمودید تا در نهایت علی رغم میلی باطنی شما ، در انتخابی میان « بد و بدتر »  جعفری پیروز انتخابات شود و جناب آقای « حسینی » رقیب اصلی شما ناکام از پیروزی !


هر چند برخی از اعضای غیرسیاسی خانواده ی گرامی از آقای عسکری حمایت کرده اند اما همه می دانیم بازی تقسیم اعضای خانواده سیاستی است تکراری در بین سیاستمداران !


آنچه برای قشقایی مهم بوده است حمایت شفاف و روشن جنابعالی بوده است و نه سایر افراد غیرسیاسی خانواده !


البته این سیاست « دوران گذار » شماست تا به زعم خود در آینده دوباره میدان دار میدان شوید هر چند دیگر برای شما در بر همان پاشنه هیچ گاه نخواهد چرخید !


جناب دکتر تاجگردون :
آنچه در این میان برای شما مهم نبوده و نیست احترام به « حق انتخاب » مردم و مدیرانی است که در هر دوره با در پیش گرفتن « سیاستی » آنان را به دنبال خود به صف کرده اید !


عالی جناب !
جنابتان را « قیم » مردم منطقه تصور نموده ای و « قیمومیت » آنها را چون استعمارگران در انحصار خود گرفته اید .


جنابعالی حق انتخاب را از مردم سلب نموده اید و برای آنها تعیین تکلیف می کنید و نقش هر یک را « قیم مآبانه » تعیین می سازید .

جناب دکتر تاجگردون !
بدانید و آگاه باشید ایل سترگ قشقایی در طول تاریخ پر فراز و نشیب اما پر افتخار خود ، قیمومیت هیچ سلطانی را چه با « سیاست » و چه با « ضمانت » برنتافته است .


ما جوانان قشقایی، همتباران صولت الدوله ، به تاریخ و نقش تاریخی خود آگاهی داریم .


به هوش باشید که قشقائی مستقل است و نیاز به قیم و ضامن در خود احساس نمی کند .


این بار جوانان قشقایی در زمین بازی ، که خود طراح آن است عزتمندانه  « بازیگری »می کند .


و نتیجه ی این بازیگری انشاءالله به سود منویات و اهداف انحصارگرایانه ی شما نخواهد بود .

بنابراین حالا که قشقایی و «کاندید اجاره ای »  آن ابزاری برای پیشبرد سیاست های شما بیش نیست، حالا که از  سرمایه داری و سرمایه سالاری شما خیری به توده ی فقیر و مظلوم قشقایی نرسیده است !
ترجیح و تشخیص ما جوانان قشقایی حمایت از کاندیدی است که  شعارش  وحدت و همدلی است و گفتمانش اجرای عدالت !


باشد که در سایه ی گفتمان عدالت جویی همه ی اقوام از فرصت ها و امکانات به صورتی عادلانه بهرمنده شوند ‌ .
والسلام
جمعی از جوانان قشقائی

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.