گروه: اخبار استان خبر: 186151 / تاریخ انتشار : 1400/3/16 ساعت : 12:20

هشدار پوتین به رئیس سازمان جاسوسی خارجی انگلیس

رئیس جمهور روسیه به رئیس سازمان جاسوسی خارجی انگلیس توصیه کرد روابط مسکو و لندن را بیش از این کمرنگ نکند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از ل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به «ریچارد مور» رئیس سازمان جاسوسی خارجی انگلیس (MI6) درخصوص اظهارات ضد روسی وی هشدار داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اسکای نیوز»، پوتین با اشاره به اینکه مور از اواخر سال گذشته میلادی در این مقام منصوب شده و تجربه کافی ندارد گفت: «احتمالاً او در ارزیابی‌های خود [درباره روسیه] تجدیدنظر خواهد کرد».

رئیس جمهور روسیه در ادامه به مور توصیه کرد: «سرت به زندگی خودت باشد و تلاش نکن روابط روسیه و بریتانیا را از آنچه هست بدتر کنی».

ریچارد مور اخیراً در مصاحبه با یک رسانه انگلیسی ادعاها در خصوص حمله شیمیایی در منطقه سالزبری انگلیس و انفجارهای سال ۲۰۱۴ در جمهوری چک را تکرار و روسیه را مقصر آن‌ها دانست.

در سال ۲۰۱۸، «سرگئی اسکریپال» یک جاسوس دوجانبه و دخترش در شهر سالزبری انگلیس با ماده‌ای شیمیایی به نام «نوویچوک» ترور شدند. انگلیس مقصر این ترور را روسیه عنوان کرد، اما مقامات مسکو این اتهام را رد کردند و آن را ادعایی فاقد شواهد دانست.

از سوی دیگر به دنبال اتهام زنی دولت جمهوری چک به روسیه درباره دو انفجار در انبار مهماتی وربتیس که دو کشته هم بر جا گذاشت، این دولت از تصمیم خود برای اخراج ۱۸ دیپلمات روس خبر داد. روسیه اقدام این کشور در اخراج ۱۸ دیپلمات خود را با اخراج ۲۰ دیپلمات جمهوری چک پاسخ داد و آمریکا را به دست داشتن در این اتهام زنی جمهوری چک و گردانندگی اقدام ضد روسی متهم کرد.

«میلوش زِمان» رئیس جمهور چک چندی پیش اذعان کرد، شواهدی از دست داشتن عوامل روس در انفجار دو پایگاه نظامی این کشور وجود ندارد و هشدار داد مردم نباید دچار هیجان شوند و باید منتظر تکمیل شدن تحقیقات و نتایج آن ماند.

انتهای پیام/ص

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.