گروه: اخبار استان خبر: 186101 / تاریخ انتشار : 1400/3/14 ساعت : 14:17
در خطبه های نماز جمعه شهرستان لنده مطرح شد:

ثمره مبارزه امام خمینی(ره) استقرار و استمرار انقلاب اسلامی در جهان بود /اخلاق انتخاباتی باید از سوی کاندیدای ریاست جمهوری رعایت شود

امام جمعه لنده گفت:ثمره مبارزه امام خمینی(ره) استقرار و استمرار انقلاب اسلامی به عنوان یک پدیده قرن در جهان معرفی کرد که نه ظلم می کنیم و نه ظلم می پذیریم و این روحیه امام باعث شد تا مدافع حقوق مظلومان عالم باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.

وی گفت: سی دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) را به همه ملت ایران تسلیت می گوییم، امامی که توده های مردم و نخبگان جوامع مختلف برای بررسی ابعاد شخصیت ایشان نشست ها و برنامه های مختلفی برگزار می کنند تا اندیشه های امام را تبین و تشریح کنند تا سعادت و پیشرفت امت های اسلامی در این مسیر و تفکر انقلاب ایشان قرارگیرد.

امام جمعه لنده تصریح کرد:امام خمینی(ره) دارای ویژگی های منحصربه فردی از جمله زهد و تقوای برجسته ایشان بود که انسانی شجاع و با حکمت و تدبیر و پارسا و دلباخته ذکر و یاد خداوند بود.


وی تاکیدکرد:با مردم همانگونه ای صحبت می کرد که کلام نافذ وی برای همگان قابل فهم بود و هرگز در برابر مستکبرین خاموش نشد و همین استکبار ستیزی وی باعث مجذوب شدن قلوب مسلمانان جهان شد.

محمودی اصل گفت: امام در برابر طاغوت ها مقاومت و مبارزه خویش را به رخ جهانیان کشید و مفسری برجسته برای قرآن در جامعه بود و با همین الگو گیری از قرآن بود که توانست در مسیر سعادت و پیشرفت قرارگیرد.

وی گفت: این راه راه حقی است که به سرعت در مسیر پیشرفت است و برخی ها نیز سست کردن و برخی ها نیز شانه خالی کردن و از اندیشه های امام و رهبری فاصله گرفتند.


امام جمعه لنده گفت:ثمره مبارزه امام خمینی(ره) استقرار و استمرار انقلاب اسلامی به عنوان یک پدیده قرن در جهان معرفی کرد که نه ظلم می کنیم و نه ظلم می پذیریم و این روحیه امام باعث شد تا مدافع حقوق مظلومان عالم باشیم.

وی گفت:روز قدس یکی از میراث ماندگار امام خمینی بود که در همین جنگ 12روزه غزه دیدیم که ثمره این انقلاب باعث پیروزی مسلمانان در این جنگ شد و دیدید که پرچن سپاه پاسداران در غره و انگلیس به اهتزار درآمد که نشان از صدور پیان انقلاب اسلامی و گفتان انقلاب بود.

محمودی اصل تاکید کرد:برخی جاها از گفتمان انقلاب به واسطه بی تدبیری برخی مسولان از این گفتمان فاصله گرفتم و با وجود تذکرات رهبری در مسیر قرار نگرفتند و لی با همه این مقاومت ها تحریم ها و فشار ها را تحمل کردیم تا راهبردی مقاومت ما امریکا را در منطقه و جهان زمین گیر کنیم.

وی گفت:این روزها که روزهای منتهی به انتخابات مهم و سرنوشت ساز است باید مرور کنیم نصایح امام راحل را راجع به انتخابات که بسیار مهم است و باحضور خویش می توانیم تعیین کننده سرنوشت خویش باشیم.

امام جمعه لنده گفت:امروز چشم همه دنیا به این انتخابات است که تمام کشورهای مختلف با دسیسه های خویش با استفاده از ضعف های داخلی و مشکلات معیشتی دنبال کنند.

وی گفت: افرادی با بهانه های مختلف به دنبال دلسردکردن مردم هستند خوب بدانند که با این کار هم اسلام و هم ایران متضرر خواهد شد لذا باید همه نیروهای انقلابی برای مشارکت بیشتر مردم در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

خطیب جمعه لنده گفت:کاندیدای محترم باید اخلاق مداری و قانون گرایی را به عنوان فصل الخطاب خویش قراردهند و نسبت به ارائه برنامه های خویش تلاش کنند.

وی افزود:سالروز شهادت امام صادق(ع) رئیس مذهب جعفری را به همه شیعیان تسلیت می گوییم و امیدواریم بتوانیم با استفاده از سیره و روش آن امام همام در مسیر سعادت و پیشرفت اسلام گام برداریم.


انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.