گروه: اخبار استان خبر: 186086 / تاریخ انتشار : 1400/3/15 ساعت : 01:05

برای دستگیری این تروریست جایزه تعیین شد!

دولت آمریکا هفت میلیون دلار جایزه برای ارائه اطلاعات درباره " ابوعبیده یوسف العنابی" سرکرده القاعده در مغرب اسلامی تعیین کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از منیبان، وزارت امورخارجه امریکا بامداد پنجشنبه در وب سایت خود اعلام کرد که برنامه پاداش عدالت آمریکا که توسط سرویس امنیت دیپلماتیک اجرا می‌شود، برای ارائه اطلاعات در مورد مکان یا شناسایی ابوعبیده یوسف العنابی، رهبر سازمان تروریستی القاعده در مغرب اسلامی حداکثر ۷ میلیون دلار جایزه می‌دهد.

وزارت امورخارجه آمریکا در سپتامبر (مهر) سال ۲۰۱۵ العنابی را به عنوان یک تروریست جهانی خاص تحت دستورالعمل اجرایی E.O. ۱۳۲۲۴ قرار داد.

العنابی همچنین در سال ۲۰۱۶ نیز در لیست تحریم‌های سازمان ملل قرار گرفت.

رهبر کنونی شاخه مغرب اسلامی القاعده یک تبعه الجزایری به نام «شیخ مجاهد یزید مبارک» معروف به «ابو عبیده یوسف العنابی» است.

شاخه القاعده در مغرب اسلامی که با توجه به حروف اول کلماتش به اختصار «اقما» ( AQIM) خوانده می‌شود، ابتدا در اواخر دهه ۱۹۹۰ توسط افراد تندرو در الجزایر پدید آمد. سپس رهبران این گروه در سال ۲۰۰۷ با شبکه القاعده اسامه بن لادن بیعت کردند.

این گروه حملات بی‌شماری را علیه سربازان و غیرنظامیان در سراسر ساحل انجام داده که از آن جمله می‌توان به حمله سال ۲۰۱۶ به یک هتل و رستوران در بورکینافاسو اشاره کرد که به کشته شدن بیش از ۳۰ نفر عمدتاً از غربی‌ها منجر شد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.