گروه: اخبار استان خبر: 185645 / تاریخ انتشار : 1400/3/5 ساعت : 13:21

آخرین جزئیات آتش سوزی بلوط های زاگرس در کبگیان بویراحمد

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل ها در بخش کبگیان بویراحمد با حضور نیروهای منابع طبیعی کنترل شد.

عباس حسن زاده در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت آتش سوزی جنگل ها در بخش کبگیان بویراحمد گفت: در شب گذشته آتش سوزی در روستای آب زالو کبگیان کنترل شد در این رابطه  آتش سوزی هایی  در روستای تول گهی بخش کبیگان رخ داد که با توجه به شیب ملایم منطقه کنترل شد.

 

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد در  ادامه به آتش سوزی جنگل های آبگرمک ها در بخش کبگیان اشاره کرد و گفت: آتش سوزی ها در آبگرمک ها با توجه به وزش باد بعد از کنترل دوباره شعله ور شد اما نیروها در منطقه حضور داشتند و توانستند آتش سوزی را کنترل کنند.
 


وی به پوشش علفی کم تراکم در منطقه آبگرمک ها اشاره کرد و گفت: باتوجه به پوشش علفی کم تراکم خسارت چندانی به درختان وارد نشد.

 

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد در ادامه عنوان کرد: در بخش کبگیان خصوصا آب گرمک ها دیده بان برای رصد منطقه معین شد و در مکان هایی که نیاز به آتش بُر باشد از طریق بیل میکانیکی، لودر برای ایجاد آتش بر اقدام شد.

 

وی با بیان اینکه بخش زیادی از آتش سوزی ها ناشی از خطای انسانی است گفت: برای مهار آتش سوزی ها فقط منابع طبیعی مسئول نیست بلکه مردم و ستاد مدیریت بحران باید همراهی کنند.

 

حسن زاده در پایان گفت: در حوزه قطع درختان جنگلی و قاچاق چوب چند مورد تخلف کشف شد که پروندهای آنها  به مراجع قضایی ارسال شده و پرونده ها آنها در حال رسیدگی است.

 

انتهای پیام/
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.