گروه: اخبار استان خبر: 185260 / تاریخ انتشار : 1400/2/29 ساعت : 15:32
حسام بدران:

رهبری مقاومت زمان و ساعت مناسب برای حمله را انتخاب کرد

عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: مقاومت به اشغالگران مهلت داد تا اقدامات علیه قدس و مقدسات دینی را متوقف کند اما پس از آنکه توجهی نشد، حملات موشکی انجام شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از رش خبرگزاری مهر به نقل از المصری الیوم، حسام بدران عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: رایزنی‌ها با رهبران حماس از روز اول برای آتش بس برقرار شد. این تماس‌ها از سوی مصری‌ها و قطری‌ها و سازمان ملل بود.

وی افزود: طرف‌های دیگری هم تماس گرفتند اما این سه نقش اصلی را ایفا کردند. ما به همه طرف‌ها گفتیم که ما به دنبال جنگ نیستیم و این اشغالگران بودند که شروع کننده جنگ در قدس بودند و هنگامی که اولین موشک‌های از غزه شلیک شد این اقدامات اشغالگران در قدس جریان داشت، در وهله اول باید اشغالگران تجاوزشان را متوقف کنند.

عضو دفتر سیاسی حماس گفت: ما خواهان آتش بسی هستیم که خواسته‌های ملتمان را برآورده سازد. آمریکایی‌ها از طریق واسطه‌ها به دنبال این بودند که مقاومت از شدت حملات بکاهد و برای ساعات محدود جنگ را متوقف کند اما مقاومت آن‌را نپذیرفت و مخالفت کردیم که اشغالگران پیروز این نبرد باشند و هر کی که خواستند تصمیم به آتش بس بگیرند. آنها عاجز از شکست دادن ملت ما و مقاومت هستند.

حسام بدران اعلام کرد: خط مشی ما رایزنی دائمی با همه طیف‌های فلسطینی است جنبش فتح جنبشی موثر و بزرگ است و رایزنی‌ها برقرار است و روابط قطع نشده است. موضع مردمی فلسطین بر توقف هماهنگی امنیتی تشکیلات خودگردان با صهیونیست‌هاست. ما هماهنگی با برادران در فتح داریم. زمان آن فرا رسیده است که همه در سراسر فلسطین در مقاومت مردمی مشارکت داشته باشند.

وی گفت: مقاومت گزینه مردم است و همه مردم شعار مقاومت سر می‌دهند و خواهان دفاع از مسجد الاقصی هستند و این همه پرسی مردمی بی سابقه درباره گزینه مقاومت است. همه حامی این مقاومت علیه اشغالگران هستند مقاومت گزینه مردم است و همه مردم شعار مقاومت سر می‌دهند و خواهان دفاع از مسجد الاقصی هستند و این همه پرسی مردمی بی سابقه درباره گزینه مقاومت است. همه حامی این مقاومت علیه اشغالگران هستند.

بدران افزود: رهبری مقاومت رهبری حکیم و آگاه است و زمان و ساعت مناسب برای حمله را انتخاب کرد و به اشغالگران مهلت داد تا اقدامات علیه قدس و مقدسات دینی را متوقف کند اما پاسخی دریافت نکرد و باید حمله موشکی انجام می‌شد تا اشغالگران آن‌را شوخی نپندارند. برای قدس باید همه امکانات به کار گرفته شود.

وی تاکید کرد: مقاومت در برابر هتک حرمت به مسجد الاقصی و تعدی به آن دست بسته نخواهد ماند. تعدی به محله شیخ جراح و بیرون راندن ساکنان آن هم موضوع درجه دومی نیست زیرا مقدمه‌ای برای نکبت سوم است. این تحولات پس از دوره ترامپ رخ داد که در راستای تغییر سیاسی ریشه‌ای در قدس از طریق انتقال سفارت و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اشغالگران، حرکت کرد. در کنار این باید از هروله سازشکاران به شکل شرم‌آور هم نگذریم.

بدران با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان در غزه اعلام کرد: صحنه‌های بیرون آوردن اجساد زنان و کودکان از زیر آوار لکه ننگی بر پیشانی دنیا خواهد ماند.

وی گفت: زمانی که شهرهای ما بمباران می‌شد بدون اینکه واکنشی نشان داده شود، سپری شده است. برخی گمان می‌کردند که قسام فقط مقاومت را برای حمایت از غزه ایجاد کرده است اما امروز مشخص شد که این مقاومت متعلق به همه فلسطین و نبرد کنونی برای قدس گواه بزرگ این مدعاست. آنچه تاکنون مقاومت انجام داده است بخشی کوچک از توانش بوده است.

بدران در پایان اعلام کرد: آتش بسی که آمریکا با خواست اشغالگران به دنبال آن است باید که شامل توقف حملات به غزه، ضرورت بازسازی غزه و توقف اقدامات علیه قدس و مسجد الاقصی و محله شیخ جراح باشد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.