گروه: اخبار استان خبر: 184752 / تاریخ انتشار : 1400/2/14 ساعت : 17:33

مسئولان استان فریادهای عشایر روستای بورک سیلاب کلوار را نمی شنوند؟/آقای استاندار کولبران آب را هم ببینید+تصاویر و فیلم

مسئولان استان به ویژه امور عشایر استان فریادهای زنان و دختران جوان عشایر روستای بورک سیلاب کلوار بویراحمد را نمی شنوند که باید کیلومترها برای رسیدن به آب شرب آن هم آب غیربهداشتی پیاده روی کنند و مًشک آب بر دوش بگیرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از ضروریات زندگی هر منطقه ای داشتن ـآب آشامیدنی سالم و بهداشتی است ، به گونه ای که مردم نیز برای رسیدن به این آب سالم دچار زحمت نشوند.


اما هنوز در استان کهگیلویه و بویراحمد مردم و عشایری هستند که برای رسیدن به اب آشامیدنی باید ساعت ها پیاده روی کنند تا به چاه آب برسند و در ان جا نیز به دلیل جمعیت زیاد باید ساعت ها در صف بمانند تا نوبت به آن ها برسد.


چاه ابتاگ حوزه عشایری روستای بورک بخش سیلاب کلوار شهرستان بویراحمد تنها منبع آب شرب برای صد ها خانوار عشایری این روستا است، که متاسفانه در بدترین شرایط بهداشتی در حال استفاده از این چاه هستند.

 
 
 

در نیمه اول هر سال نیز شاهد حضور و اتراق بیش از 100 خانوار عشایری در اطراف این چاه هستیم که شرایط بهداشتی آن را نیز بدتر می کند و می تواند یک زنگ خطر جدی برای شیوع کرونا و دیگر بیماری ها در این منطقه باشد.

با وجود قول های مکرر امور عشایر استان در سال های گذشته اما همچنان مردم و عشایر این منطقه باید از یک چاه، آب شرب خودشان را تهیه کنند.مسئولان استان  به ویژه امور عشایر استان بارها قول بهسازی  این چاه آب و انتقال آن را به یک مخزن داده اند اما همچنان در حد حرف باقی مانده است و مردم این منطقه نیز در بدترین شرایط از این آب استفاده می کنند.

مردم منطه روستای بورک سلاب کلوار از مسئولان استان گلایه مند هستند که با وجود پیگیری های زیاد اما چرا تاکنون بهسازی این چشمه انجام نشده است.
 
 
 
 

سید عزیزالله حسینی نیکو  بهورز خانه بهداشت  روستای بورک حوزه سیلاب کلوار  نیز در این خصوص در گفت و گو با این پایگاه خبری گفت: شرایط در این منطقه بسیار نامناسب است 22 سال در این منطقه فعالیت می کنم و هر بار این موضوع را از مسئولان پیگیری کرده ام اما به هیچ نتیجه ای نرسیده است.وی گفت: بارها قول دادند که چاه را بهسازی و آب آن را به مخزن ذخیرسازی هدایت کنند اما هیچ اقدامی نشده است ، در صورتی که اقدام اساسی  صورت نگیرد احتمال شیوع بیماریهای واگیردار بسیار زیاد است .


وی ادامه داد: در سال ۹۲ بنده شخصا رئیس امور عشایر را بردم و از محل مورد نظر بازدید و بررسی انجام داد اما باز هم نتیجه ای حاصل نشد.


حسینی عنوان کرد: از مسئولان استان، امور عشایر و استاندار می خواهیم که فریادهای مردم این منطقه را بشنوند و فکری برای این شرایط کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.