گروه: اخبار استان خبر: 184418 / تاریخ انتشار : 1400/2/8 ساعت : 11:41
در اولین جلسه کارگروه مبارزه با جرائم خشن و سازمان یافته مطرح شد؛

شناسایی و دستگیری عاملین تیراندازی در لنده+تصاویر

رئیس دادگستری شهرستان لنده در اولین کارگروه مبارزه با جرائم خشن و سازمان یافته ازشناسایی و دستگیری عوامل تیراندازی در لنده خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، اولین جلسه کارگروه مبارزه با جرائم خشن و سازمان یافته  دادگستری شهرستان لنده با حضور رئیس دادگستری، دادستان، امام جمعه، فرماندار، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی در محل دادگستری برگزارشد.

در ابتدای این جلسه علی بازی رئیس دادگستری شهرستان لنده با اشاره به علل و عوام تاثیرگذار در پیدایش جرم گفت: جرائم خشن یکی از عوامل مهم در بروز مشکلات اساسی روحی و روانی در سطح جامعه تاثیر گذار است.

وی افزود:آموزش، خانواده، معیشت و سایر مسائل در وقوع جرائم مختلف به خصوص جرائم خشن می تواند تاثیرگذار باشد که نیازمند کار کارشناسی و روانشناسی قوی است.

رئیس دادگستری لنده گفت:پیشگیری از وقوع جرائم به خصوص جرائم خشن با آشنایی اقشار مختلف از چنین جرائمی می تواند نقش مهمی در کاهش این جرائم داشته باشد.

وی گفت:جرائم خشن و سازمان یافته به صورت ویژه و سریع مورد بررسی قرار می گیرد و احکام در اسرع وقت نیز صادر خواهندشد.

وی افزود:فرهنگ سازی و اقدامات روشنگرانه برای پیشگیری از جرائم باید از خانواده و لایه های زیرین جامعه صورت گیرد.

علی بازی گفت:نمی توانیم از مشکلات جامعه در بروز یک جرم غافل باشیم زیرا باید به نقش خانواده و جامعه  رفتارهای آنان حتما مورد توجه قرارگیرد.

وی گفت: افراد شرور و سابقه دار کاملا شناخته شده هستند و در برخورد ها با آنان هیچ کوتاهی نخواهیم داشت و در صدور رای برای برهم زنندگان امنیت مردم برابر قانون قاطع خواهیم بود.

رئیس دادگستری شهرستان لنده گفت: در خصوص دوربین های مدار بسته شهری نیز شهرداری موظف شده است تا این مهم را هرچه سریعتر اجرایی کند.
 

در ادامه نیز امام جمعه شهرستان لنده گفت: گاهی درد آور است که برخی تخلفاتی صورت می گیرد که حقیقتا دردآور است و برخی از این جرائم باعث ایجاد ترس و رعب و وحشت در جامعه می شود که باید این مهم با اقتدار دستگاه قضایی برخورد شود.

وی گفت: رصد به موقع و پایش به هنگام می تواند نقش مهمی در پیشگیری از جرم داشته باشد که انتظار داریم این مهم با رصد میدانی و به موقع از سوی نیروهای امنیتی صورت پذیرد.

حجت الاسلام محمودی اصل تاکید کرد: گسترانیده شدن چتر امنیت در سطح شهرستان مرهون تلاش های شبانه روزی نیروهای نظامی و امنیتی و دستگاه مقتدر قضایی است.

فرمانده انتظامی شهرستان لنده گفت: طلا فروشی ها و بانک ها دو صنف مهم در حوزه سرقت های خشن هستند که ضعف ایمنی می تواند عاملی برای سرقت باشد.

جمشیدی خاطرنشان کرد: برخورد قاطع با عامل ویا عاملین جرائم خشن می تواند در کاهش این جرائم تاثیرگذار باشد.

وی گفت:سال گذشته ۴مورد تیراندازی داشتیم که متهمان این پرونده ها در کمترین زمان ممکن شناسایی و توسط دستگاه قضایی برخورد قاطع شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان لنده گفت: نبود سیستم پایش تصویری در سطح شهرستان یکی از چالش های مهمی است که باید از سوی شهرداری اجرایی شود.

روح الله ویسی فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت:در بحث دوربین های مدار بسته در سطح شهرلنده عاملی برای کاهش جرائم و پیشگیری از جرائم صورت گیرد.

وی گفت: استفاده از ظرفیت متنفذین و معتمدین در سطح شهرستان برای برقرای صلح و سازش در کاهش وقوع جرائمی از قبیل درگیری های طایفه ای می تواند مفید و مرثر باشد.
 

فرماندار شهرستان لنده گفت:به لحاظ امنیتی یکی از شهرستان های امن هستیم که جمعیت کم این شهرستان و مشخص بودن افراد مسئله دار کار چندان سختی نیست و می توانیم رصد میدانی و پایش ها را به صورت میدانی بررسی کنیم.

وی گفت:تلاش ها و زحمات خوبی در سطح شهرستان در حوزه مسائل امنیتی کارهای خوبی صورت گرفته است.

در ادامه نیز دادستان عمومی و انقلاب اسلامی گفت: در برخورد با جرایم مختلف موارد مختلف در علل جرم با دقت مورد رصد و بررسی قرار می گیرد و برابر این مهم نیز احکام صادر می شود.

وی افزود: برخورد با جرائم خشن یکی از مهمترین برنامه های است که به ویژه مورد بررسی قرار می گیرد و حسب جرم صورت گرفته نیز احکام قوی صادر می شود.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.