گروه: اخبار استان خبر: 184307 / تاریخ انتشار : 1400/2/6 ساعت : 20:01

ایران منادی استقلال و عزت کشورهای جهان است

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه اگر ملتی مهد علم نباشد محتاج دیگران است گفت : ایران منادی استقلال و عزت کشورهای جهان به خودشان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  آیت الله «سید نصیر حسینی» در دیدار رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز منادی استقلال، عزت و اتکا ملت ها به خودشان است.

 
 
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر ملتی بخواهد به ظرفیت های خود تکیه کند، مهم ترین عامل برای او دسترسی به علم به صورت عام است.
 
 
وی یادآور شد: اگر ملتی مهد علم و دانش نباشد باید سر سفره دیگران بنشیند و مطابق میل آنها حرکت و رفتار کند.
 
 
آیت الله حسینی تاکید کرد: حرکت های ارزشمندی از جهت رشد علمی، اختراعات و اکتشافات در کشور شکل گرفته که این شایستگی ها با توجه به ظرفیت های خوب کشور برازنده نظام و انقلاب است.
 
 
امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ایران اسلامی از جهت علمی افراد نخبه و مشهوری در سطح دنیا داشته و دارد و شایسته نیست ما سر سفره دیگران باشیم.
 
 
وی ضمن تاکید بر اینکه ملت ایران مردمی عقب مانده نبوده و نیستند، اظهار کرد: وقتی به ظرفیت ها و تمدن خود نگاه می کنیم، می بینیم در غنای کامل فرهنگی بوده و از جهت علمی سابقه عقب مانده ای نداریم.
 
 
آیت الله حسینی جیره خوار بودن ما با توجه به ظرفیت های متعدد کشورمان را یک عیب بزرگ دانست و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد نیز دارای منابع و ظرفیت های ارزشمندی در بسیاری از زمینه ها است و استعدادهای درخشانی دارد.
 
 
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه نباید دچار خود کم بینی شویم، گفت: بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی در ایران شور علمی در کشور به راه افتاده و مایه خودباوری و «ما می توانیم» شده است.
 
 
وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: زحمت ها شما در زمینه دانش، اشتغال، تولید علمی در استان و نشان دادن ظرفیت ها و توانمندی های نخبگان استانی به کشور ستودنی است.
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.