گروه: اخبار استان خبر: 184279 / تاریخ انتشار : 1400/2/6 ساعت : 15:42
محمدی درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح کرد:

استرس درختان بلوط لنده را خشک کرد!+تصاویر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از اعزام کارشناسان و بررسی های میدانی علل خشکیدگی درختان بلوط در منطقه دلی مهرجان این شهرستان خبرداد.

ذبیح اله محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،با اشاره به مشکلات خشکیدگی درختان در منطقه دلی مهرجان لنده گفت: بر اساس گزارشات مردمی به منطقه عزیمت کردیم و بررسیهای لازم صورت گرفت نمونه گیری از برگ و شاخه های درختان انجام شد.

 

وی افزود: بر اساس مشاهدات صورت گرفته درختان آسیب دیده در مناطق دشتی و اراضی پست دو طرف آبراهه اصلی دلی مهرجان واقع شدند که شاخه ها و ساقه های درختان فوق بصورت سبز بوده ولی برگهای اولیه آنها دچار خشکیدگی شدند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد:با انعکاس موارد مشاهده شده به اداره کل منابع طبیعی استان و مدیر کل دفتر حفاظت سازمان، بررسی های انجام شده نشان دهنده استرس ناشی از سرمای دیررس بهاره و ایجاد پدیده چاله سرما بر روی درختان این منطقه می باشد.

 

وی در ادامه تاکیدکرد: برگهای جدید بر روی درختان فوق سبز شدند و امید است طی چند روز آینده مجددا بررسی لازم صورت خواهد گرفت، ضمن اینکه پیگیری های لازم از طریق سازمان جنگلها و مراتع در حال انجام است تا در صورت نیاز کارشناسان سازمان از نزدیک بازدیدی از منطقه داشته باشند.
 

محمدی خاطرنشان کرد: البته آثار آفت شته بر روی برگهای درختان مشاهده شده ولی این آفت نمیتواند باعث این مشکل شود و امیدواریم در بررسی نتایج آزمایشگاهی نتایج دقیق تری به دست بیایید.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.