گروه: اخبار استان خبر: 184123 / تاریخ انتشار : 1400/2/4 ساعت : 11:35

دو روی متمایز استقلال در لیگ و آسیا

استقلال در حالی در گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد که مقایسه عملکرد این تیم در خط دفاع و حمله با مسابقات لیگ برتر نشان دهنده تفاوت‌های قابل توجهی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به ثمر رساندن ۱۱ گل از استقلال در ۳ بازی لیگ قهرمانان آن هم مقابل ۳ تیم قدرتمند، از مهاجمان این تیم چهره‌ای مخوف در آسیا ساخته است.

استقلالی‌ها حالا نه تنها تهاجمی‌ترین تیم آسیا هستند، بلکه به رکورد تهاجمی‌ترین تیم ایرانی در آسیا طی ۳ دیدار اول رسیده‌اند. اما دریافت ۶ گل در ۳ بازی، گرچه آنها را دارای ضعیف‌ترین خط دفاعی این مسابقات نکرده، اما ضعیف‌ترین خط دفاعی در بین مدعیان را به آنها تعلق داده است.

 

استقلال که خطرناکترین خط حمله آسیایی را در اختیار دارد، تنها به دلیل ضعف در ساختار دفاعی و مشکلاتی که به خصوص در عمق دفاع دارد، صدر جدول گروه سوم مسابقات را از دست داده است.

دو روی متمایز استقلال در لیگ و آسیا

آبی پوشان البته در لیگ برتر چهره‌ای کاملاً متفاوت دارند. آنها در ۱۹ بازی تنها ۲۲ بار گلزنی کرده اند و ۱۲ گل خورده دارند و بر خلاف آسیا، در مقابل ضعف در گلزنی، از استحکام در خط دفاعی بهره می برند. 

شاگردان فرهاد مجیدی در حالی در آسیا تنها در ۳ بازی ۱۱ گل به ثمر رسانده اند و میانگین نزدیک به ۳ گل به ازای هر بازی را از خود به جای گذاشته‌اند که در ۱۹ بازی داخلی ۲۲ گل زده‌اند و متوسط ۱/۱ گل زده به ازای هر بازی را دارند.

دروازه آبی پوشان در ۱۹ بازی لیگ تنها ۱۲ بار باز شده است تا به ازای هر بازی ۰/۶۳ گل خورده باشند اما همین تیم در ۳ دیدار آسیایی ۶ بار دروازه اش باز شده است تا به ازای هر بازی، متوسط ۲ گل خورده داشته باشد.

این آمار نشان می‌دهد که استقلال در حمله و دفاع، در آسیا و لیگ برتر دو شرایط کاملاً متفاوت دارد. آنها هر میزان که در لیگ برتر سخت گل می‌خورند، در آسیا راحت، ساده و نسبتاً زیاد دروازه شان باز می‌شود؛ و هر قدر که در لیگ برتر سخت و کم گل می‌زنند، در آسیا ساده، راحت و نسبتاً زیاد گلزنی می‌کنند.

مقایسه آمار خط حمله و دفاع استقلال در لیگ برتر و آسیا

---- تعداد بازی گل زده دقیقه-گل گل خورده دقیقه -گل
لیگ قهرمانان آسیا ۳ ۱۱ هر ۲۴ دقیقه ۱ گل ۶ هر ۴۵ دقیقه ۱ گل
لیگ برتر ۱۹ ۲۲ هر ۷۸ دقیقه ۱ گل ۱۲ هر ۱۴۳ دقیقه ۱ گل
 
منبع: مشرق نیوز
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.