گروه: اخبار استان خبر: 184111 / تاریخ انتشار : 1400/2/4 ساعت : 15:16
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

بلوط های لنده در بهار خشک می شوند/بررسی علت خشکیدگی درختان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از بررسی فوری مشکل خشکیدگی درختان بلوط در منطقه دلی مهرجان از توابع بخش موگرمون خبرداد.

ذبیح الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به گزارشات مردمی در خصوص خشکیدگی درختان بلوط در منطقه دلی مهرجان از توابع بخش موگرمون لنده گفت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر خشکیدگی درختان بلوط در منطقه دلی مهرجان با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان این مسئله در دستورکار فوری قرار گرفت.

 

وی افزود: فردا صبح بخشدار موگرمون، اداره محیط زیست و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان به منظور بررسی میدانی این موضوع در منطقه مورد نظر حضور خواهند یافت تا این مهم با نمونه برداری و کار کارشناسی مورد بازدید و بررسی دقیق قرارگیرد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: این یک مسئله مهمی است که نمی توان با نظریات غیرکارشناسی در خصوص علل و عوامل این پدیده صحبت کرد لذا تا زمان بررسی میدانی و نمونه گیری و دریافت پاسخ نمونه نمی توان علت این مسئله را بیان کرد.

 

وی تاکیدکرد: منابع طبیعی حفظ و حراست انفال را به عنوان یکی از مهمترین وظایف ذاتی خود می داند و در این راه از هیچ تلاشی برای حفظ و حراست از جنگل های بلوط کوتاهی نداشته و نخواهد داشت و قطعا این مسئله در کارگروهی ویژه باید بررسی شود.

 

محمدی اظهارکرد: انتظار داریم افراد از طرح هرگونه نظریه ای که پیوست کارشناسی و نتایج دقیق بررسی میدانی ندارد خودداری کنند تا ذهن افکار عمومی نسبت به این مسئله مهم آزرده خاطر نگردد.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.