گروه: اخبار استان خبر: 183311 / تاریخ انتشار : 1400/1/21 ساعت : 10:11
رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

خاموشی آتش جنگل های بویراحمد با ورود نیروهای واکنش سریع

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد گفت: با فعال کردن نیروهای دیده بان و واکنش سریع در منابع طبیعی شهرستان از وقوع آتش سوزی در جنگل ها جلوگیری می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  هر ساله با فرا رسیدن فصل بهار شاهد رشد پوشش گیاهی و مرتعی در ارتفاعات و طبیعت استان کهگیلویه و وبویراحمد هستیم، تراکم پوشش گیاهی در این فصل در شرایطی که مناظر و تابلویی زیبا از طبیعت را به تصویر می گشد اما در فصل گرم سال با خشک شدن این پوشش علفی و مرتعی خطرهای مختلفی را برای جنگل در حوزه آتش سوزی رخ خواهد داد.

 

در این رابطه کهگیلویه و بویراحمد دارای درصد زیادی از جنگل و مرتع است، تراکم جنگلی استان سبب می شود در مواقع گرم سال در صورت عدم حفظ و نگه داری در مقابل آتش سوزی شاهد نابودی این سرمایه های طبیعی باشیم.

 

در این راستا لازم است مسئولان و متولیان امر با فراهم آوردن امکانات و تجهیزات و اتخاذ تصمیمات کارشناسی درصدد جلوگیری و گسترش آتش سوزی در جنگل های استان قبل از رسیدن فصل گرم سال باشند.

 

 رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص تمهیدات اتخاذ شده برای حفاظت از جنگل های شهرستان بویراحمد در مقابل آتش سوزی، گفت: از امروز با شناسایی مناطق بحرانی که امکان آتش سوزی در آن وجود دارد  و در گام اول  ایجاد آتش بُر از منطقه سپیدار شروع و محدودیت ها آغاز می شود.

 

حسن زاده با بیان اینکه شهرستان کبگیان دارای نقاط بحرانی از لحاظ آتش سوزی است، ادامه داد: با بستن قرار داد درصددیم آتش بُر در آن مناطق احداث شود و از تلفات آتش سوزی احتمالی جلوگیری شود.

 

این مقام مسئول در ادامه به بستن مسیرهای منتهی به جنگل اشاره کرد و با اینکه ترمیم این مسیرها  در دستور کار قرار می گیرد، گفت: در حال نیاز سنجی با اداره کل منابع طبیعی برای تجهیزات هستیم، از طرفی مستقر کردن نیروهای دیده بان و واکنش سریع در مواقع آتش سوزی مد نظر است تا این نیروها در مواقع آتش سوزی اعزام و شاهد کمترین خسارت در اثر آتش سوزی در مناطق مستعد آتش سوزی باشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.