گروه: اخبار استان خبر: 183228 / تاریخ انتشار : 1400/1/19 ساعت : 09:07

وضعیت بحرانی و فوق حاد شهرستان کهگیلویه/طیب زادگان؛ از مراجعه غیر ضروری به مراکز درمانی اجتناب شود

مدیر شبکه بهداشت شهرستان کهگیلویه با اشاره به شروع موج چهارم بیماری کرونا و وضعیت بحرانی و فوق حاد این شهرستان گفت: به منظور عبور از موج جدید و کشنده بیماری مردم از مراجعه غیر اورژانسی به بیمارستان و مراکز درمانی پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمدطاهر طیب زادگان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه  اعمال محدودیت های دو هفته ای،مشاغل گروههای ۴،۳،۲ کامل تعطیل و فعالیت سایر اصناف منوط به رعایت تمامی موازین و پروتکل های بهداشتی است گفت: به منظور حفظ سلامتی خود مردم از تردد در سطح شهر به منظور مراجعه به بازار خودداری نمایند.

 
طیب زادگان با بیان بر  اینکه بر اساس تحلیل های کمیته تخصصی اپیدمیولوژی بیماری کرونا، بیشترین آمار انتقال این بیماری به حضور افراد در مراسمات شادی و عزا و دورهمی های خانوادگی برمیگردد تصریح کرد: ضروری است از شهروندان از  شرکت در مراسمات و گردهمایی ها برای حفظ جان خود و اعضای خانواده اکیدا خودداری شود.
 
وی با اشاره به  تکمیل ظرفیت پذیرش بیمارستان تصریح کرد: چرخش ویروس کووید ۱۹ در محیط های درمانی و مراکز بهداشتی  زیاد است لازم می باشد  مردم از مراجعه غیر اورژانسی به بیمارستان و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی اجتناب نمایند.
 
مدیر شبکه بهداشت کهگیلویه با تاکید بر اینکه  کسانی که دارای هرگونه علائم گوارشی و تنفسی می باشند با توجه به این که چنین علائمی احتمال ابتلای به کرونا باشد، ضروری است شخص نسبت به خودقرنطینگی خانگی اقدام نمایند افزود: این اشخاص باید هر چه سریعتر  انجام تست در یکی از نزدیکترین مراکز درمانی محل سکونت خود، در صورت تشدید علائم فوق به پزشک مراکز درمانی یا بیمارستان مراجعه نماید.
 
طیب زادگان ضمن تاکید بر اینکه  حصول نتیجه مطلوب در مقابله با بیماری کرونا بدون همکاری و همراهی مردم ممکن نخواهد بود عنوان کرد: انتظار میرود مردم عزیز با رعایت کردن اصول و روش های مطرح شده برای مقابله با بیماری کرونا و پرهیز از تشکیل و یا حضور در اجتماعات و دورهمی ها، خدمتگزاران خود در حوزه سلامت و ستاد مقابله با کرونای شهرستان را یاری نمایند.
 
وی در پایان تصریح کرد:  هرگونه هنجار شکنی و تهدید سلامت عمومی  در این زمینه از ناحیه هر شخص و یا گروهی در هر مرتبه اجتماعی که باشد، با برخورد قاطع و بدون اغماض حوزه انتظامی و قضائی مواجهه خواهد شد.
 
 
 
انتهای پیام /
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.