گروه: اخبار استان خبر: 183215 / تاریخ انتشار : 1400/1/18 ساعت : 21:15

کرونا کنگر خورد و لنگر انداخت/جهنم کرونایی در خیابان کنگر و لیزَک فروشان یاسوج!+تصاویر

فروشندگان گیاهان کوهی در خیابان سینمای قدیم شهر یاسوج این روزها موجب بروز تجمعاتی شده‌اند که خطر بسیار زیادی برای افزایش میزان کرونا در این نقطه از شهر یاسوج وجود دارد و می تواند همانند یک بمب ساعتی قربانیان زیادی را به کام مرگ بکشاند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ویروس کرونا در روزهای اخیر جولان مرگباری در تمامی استان های کشور به راه انداخته است و این موضوع در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز مستثنا نبوده است و چهار شهر استان به رنگ قرمز در آمدند.

 

شهرستان‌های گچساران، بویراحمد، دنا و کهگیلویه در روزهای اخیر شرایط بسیار سختی را به لحاظ کرونا سپری می‌کنند اما به نظر می‌رسد همچنان شاهد عدم رعایت مسائل بهداشتی در برخی از مناطق و توسط برخی افراد هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: با توجه به روند افزایشی موارد مبتلا در طی چند هفته گذشته، سهل انگاری، کاهش رعایت دستورلعمل های بهداشتی، جابجایی های جمعیتی، افزایش تجمعات، عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی، کاهش استفاده از ماسک و موارد دیگر باعث ایجاد پیک دوم در استان و چهارم در کشور شده است که اگر محدودیت ها کامل اجرا شوند، مشارکت وهمراهی آگاهانه مردم در رعایت دستورالعمل ها وجود داشته باشد، عدم خروج از خانه و ... بتوانیم با هزینه کمتری از این مرحله خطرناک بیماری عبور نماییم. ظرفیت تخت ها و امکانات بهداشتی درمانی استان محدود است و مردم باید در فکر حفظ سلامت و جان خود، خانواده و سایر مردم باشند.

شهرستان بویراحمد که امروز به رنگ قرمز درآمد و شاهد برخی محدودیت های ترافیکی در سطح شهر بودیم این روزها شاهد تجمعاتی است که به نظر می‌رسد مسئولین شهرستان توانایی مقابله با این تجمعات را ندارند.

 

فروشندگان گیاهان کوهی در خیابان سینمای قدیم شهر یاسوج این روزها موجب بروز تجمعاتی شده‌اند که خطر بسیار زیادی برای افزایش میزان کرونا در این نقطه از شهر یاسوج وجود دارد و می تواند همانند یک بمب ساعتی قربانیان زیادی را به کام مرگ بکشاند.

در حالی که محدودیت های زیادی در سطح شهر از امروز آغاز شده است اما همچنان این فروشندگان به کار خود ادامه دادند و عصر امروز نیز این تجمع بیش از هر زمان دیگری وجود داشت نکته جالب توجه این که بسیاری از این افراد به حداقل امکان رعایت دستورات بهداشتی یعنی استفاده از ماسک نیز پایبند نیستند و برخی از آن ها رفتارهای بسیار خطرناکی از خود نشان می دهند.

 اکنون به منظور کاهش انتشار ویروس کرونا در این نقطه از شهر یاسوج بهتر است که مسئولین شهرستان به فکر راه چاره اساسی برای مقابله با این تجمعات باشند تا بدون هیچ گونه مشکلی این بخش از سطح شهر یاسوج  پاکسازی شود.

 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.