گروه: اخبار استان خبر: 183181 / تاریخ انتشار : 1400/1/18 ساعت : 14:49

عروسیی که آرامش شب را از مردم دهدشت ربود

برگزاری عروسی در شرایط کرونا که محدودیت ها دوهفته ای و تعطیلی شهردهدشت را به دنبال داشته با حجم زیاد تیراندازی آرمش را از شهروندان دهدشتی ربود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رسم نادرست تیراندازی در محافل عروسی و عزا در استان کهگیلویه و بویراحمد از  سالیان گذشته دست به دست چرخیده و اکنون به یک معضل اساسی در استان تبدیل شده است.

 
  متاسفانه در سال های اخیر تیراندازی در مراسم عروسی و عزا به یک فرهنگ غلطو  چشم و هم چشمی در بین طوایف مختلف استان و شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد نمود پیدا کرده که غالبا توسط افراد کم سن و سال و بدون تخصص صورت می گیرد و  این مسئله گاهی منجر به حوادث ناگواری همچون مرگ و زخمی شدن عده ای از تجمع کنندگان در این مراسمات می‌شود.
 
در شرایط فعلی جامعه و شرایط کرونای حاکم بر استان، که اکثر صنوف را به تعطیلی کشانده است، و تغییر وضعیت های موجود در شهرستان ها و استان، و تاکید مسئولان و متولیان نظامی و قضایی در برخورد با تجمعات عروسی و عزاداری در شهر، اما در  دهدشت با تمام تصمیمات و محدودیت ها، برگزاری عروسی اقوام و فرزندان  مقامات و مسئولان قصه  دیگری است.
 
دیشب شهر دهدشت، در گوشه،گوشه آن صدای تیراندازی در آسمانش طنین انداز بود گویا این شهر به زمین جنگ تبدیل شده است.
 
برگزاری  عروسی در شرایطی که محدودیت ها دوهفته ای  و تعطیلی شهر  را به دنبال داشته، اما چنین مراسمی با این حجم تیراندازی با چه مجوزی در شهر صورت میگرد؟
 
در حالی که مسئولان استانی و شهرستانی مدام یکی از حساسیت‌ها و اولویت‌های جدی دستگاه قضایی مربوط به مساله تیراندازی در عروسی ها  میدانند و تاکید دارند رابطان قضایی با حاملان هر نوع اسلحه اعم از مجاز و غیرمجاز و به هر طریقی در انظار و اماکن عمومی، عروسی‌ها  به‌شدت برخورد و اقدام به ضبط اسلحه فرد خاطی کنند اما در عمل شاهد رشد روزافزون تیراندازی در مراسمات هستیم و اعمال قانون ها یا به درستی صورت نمی پذیرد یا بازدارند نیستند.
 
حال باید دید ایا با این تیراندازی هایی که دیشب آرامش و آسایش را از مردم دهدشت گرفته مسئولان بدون اغماض و هر گونه چشم پوشی  برخورد خواهند کرد؟ یا باید همچنان شاهد جولان این اقدامات در مراسمات باشیم.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.