گروه: اخبار استان خبر: 183100 / تاریخ انتشار : 1400/1/17 ساعت : 09:53

نامزدهای انتخابات میاندوره ای مجلس در گچساران و باشت؛ بمب متحرک کرونایی/منظور مسئولان دقیقا ممنوعیت کدام تبلیغات انتخاباتی است؟

تحرکات نامزدهای انتخابات میاندوره ای مجلس در گچساران و باشت همچون بمب متحرکی است که جان مردم زیادی از این دو شهرستان را به خطر انداخته است و مشخص نیست مسئولان از برخورد با کدام تبلیغات انتخاباتی سخن می گویند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه و بویراحمد در روزهای اخیر یی از دوره های بسیار خطرناک خود از لحاظ شیوع ویروس کرونا را پشت سر می گذارد و شهرستان گچساران نیز از مدت ها پیش به رنگ قرمز درآمده است و شرایط سختی را می گذراند.

 

فرماندار شهرستان گچساران در آخرین نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستانبا بیان این که بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در گچساران از نشست های انتخاباتی است، گفت: تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخابات میان دوره ای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره شورای اسلامی شهر خلاف قانون است و فعالیت تبلیغاتی کاندیداها در جامعه رصد می‌شود و با این افراد طبق قانون برخورد خواهد شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب گچساران نیز هرگونه تبلیغات انتخاباتی از طرف هر شخص، گروه و جناحی را ممنوع و خلاف قانون عنوان کرده بود و از برخورد با متخلفان خبر داده بود و اعلام کرد: بر اساس صدور دستور قضایی، افرادی که میزبان و سخنران جلسات انتخاباتی در منازل خود هستند برای آنها در دستگاه قضایی پرونده تشکیل و با آنها برخورد قانونی خواهد شد.
 
 

موضوع عجیب و قابل تأمل این است که با وجود شرایط پیچیده و سخت کرونایی در شهرستان گچساران نامزدهای انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی بدون توجه به دستورات و مقررات و همچنین توصیه های ستاد مقابله با کرونا همچنان کار خود را انجام می دهند و گوششان بدهکار نیست و همچنان روند برگزاری دورهمی های خانوداگی انتخاباتی در این شهرستان به وفور مشاهده می شود و تصاویر آن در فضای مجازی و رسانه ها در حال انتشار است.

 

عدم توجه نامزدهای انتخابات به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حالی صورت می گیرد که یکی از مهمترین عوامل شیوع ویروس کرونا برگزاری دورهمی های انتخاباتی است؛ دورهمی هایی که شهروندان عادی از آن برحذر هستند اما این افراد برای کسب رأی و منافع فردی و حزبی دست به هر کاری می زنند.

 

این رسانه از روز نخست شیوع ویروس کرونا علاوه بر آگاهی رسانی اخبار و اطلاعات مختلف در خصوص این ویروس ، تخلفات مختلف را نیز رصد می کند و روز بیست و سوم اسفندماه سال گذشته نیز در گزارشی به نقد دورهمی های انتخاباتی در گچساران پرداخته بود ( اینجا بخوانید ) که دادستان این شهرستان روز بعد از این گزارش نیز در نشست ستاد مقابله با کرونا در خصوص برگزاری نشست‌های انتخاباتی از سوی برخی از  کاندیداها  گفت:  تذکراتی به کاندیداها در این زمینه داده شده و برای  یکی دو مورد از این افراد پرونده تشکیل و مطابق قانون با آنها برخورد می شود.

 

دو تن از نامزدهای انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی همانند بمب متحرکی هستند که می توانند به شکل گسترده ناقل بیماری باشند و افراد زیادی را درگیر کنند لذا در ابتدا بهتر است مسئولان نظارتی ابتدا تفسیر درستی از تبلیغات انتخاباتی داشته باشند و آیا دورهمی هایی که جان مردم دو شهر گچساران و باشت و روستاهای اقماری آن ها را به خطر می اندازد شامل این قانون می شود یا خیر؟ چرا که اگر شامل این قانون شود پس نامزدهای انتخابات خود را به خواب زده اند و اگر نیست این قانون شامل چه مواردی می شود و چرا برخوردی صورت نمی گیرد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.