گروه: اخبار استان خبر: 183088 / تاریخ انتشار : 1400/1/20 ساعت : 21:47
پیگیری سوژه های مردمی:

ظاهر خسته یک شهر/فرسودگی جداول شهریاسوج، چشم انتظار تدبیر شهرداری و شورای شهر+تصاویر

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد است همین امر باعث می شود که در بحث زیر ساخت ها توجیه ویژه ای به این شهر شود اما در برخی زیر ساخت های هم چون ترمیم جداول شهری در برخی ناقاط اصلی شهر با فرسودگی شدید مواجه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از جوان ترین شهر های ایران است که سن آن کمتر از نیم قرن می گذرد، ولی به دلیل شرایط آب هوایی مناسب در دو دهه اخیر با رشد روز افزون جمعیت رو به رو است و همین امر باعث شده  ردشد زیر ساخت های شهری با رشد جمعیت موازی حرکت نکنند.

در حالی که در یک دهه اخیر بحث ترمیم و بازسازی جداول و پیاده رو های خیابان های اصلی شهر یاسوج به جد پیگیری شد ودر بیشتر نقاط نیز ترمیم آنها انجام گرفت اما هنوز هستند خیابان های با فرسوده بودن جداول رو به رو است.

 

یکی از بلوارهای مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد که با موضوع فرسودگی جداول رو به رو است بلوار شهید مطهری بوده که با فرسودگی شدید در برخی نقاط به خصوص انتقال خون به سمت کشاورزی رو به رو است و همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است این موضوع باعث شده نمای بصری شهر جلو بدی داشته باشد.

بلوار شهید مطهری شهر یاسوج است که به جرات می توان گفت مهمترین و استراتژیک ترین بلوار اصلی مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است سال هاست که با این موضوع رو به رو است حتی در چند سال اخیر نیز به این موضوع پرداخته شده است اما تا الان هیچ گونه تلاشی از سوی مسئولین شهری برای ترمیم و بازسازی جداول این بلوار انجام نشده است.

 

البته در چند سال گذشته شهرداری یاسوج سعی خود را در بازسازی جداول و پیادروهای مرکز شهر انجام داده اما حجم خیایان های شهر یاسوج که دارای جداول فرسوده ای هستند قابل قیاس با ترمیم ها و بازسازی ها نیست.


تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

---
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.