گروه: اخبار استان خبر: 182950 / تاریخ انتشار : 1400/1/15 ساعت : 10:03
گفت و گوی خواندنی با کمدین کهگیلویه و بویراحمدی:

شِلال شویل دنا را بیشتر بشناسید/درد و دل های کٌمدین کهگیلویه و بویراحمدی از سیاسی کاری برخی مسئولان+تصاویر

کمدین کهگیلویه و بویراحمدی و شخصیتی که طرفداران زیادی در استان دارد،در این گفت وگو شخصیت شلال شویل دنا را بیشتر بشناسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،استان کهگیلویه و بویراحمد پر از استعدادهای  درخشان در بخش های مختلف از جمله هنر و بازیگری است، افرادی چون حسین پناهی بازیگر مطرح سینما و کشور اهل استان کهگیلویه و بویراحمد است و هم اکنون مزار وی در شهر سوق قرار دارد.

حمایت مسئولان از بخش هنر می تواند باعث شکوفا شدن استعدادهای مختلف شود و از طرفی مانع کوچ استعدادهای استان به استان های دیگر می شود.

به مناسبت ورود به سال ۱۴۰۰ و عید نوروز این پایگاه خبری گفت و گوی جذاب و خواندنی با طنز پرداز نام آشنای کهگیلویه و بویراحمدی داشته است که در زیر می خوانید.

خودتان را معرفی کنید؟

علی اسکندری ،تقریبا ۲۸ سال است که کار بازیگری انجام می دهم و خوشحال هستم که توانستم گاهی لبخندی بر لبان مردم استانم بنشانم، هنرمندان زیادی در استان داریم که بهتر از من هستند .اصالتا بویراحمدی هستم،

از گذشته و جوانی خود بگویید؟

دوران کودکی من تقریبا در فقر بودیم در شروع هشت سال دفاع مقدس این افتخار را داشتم که حضور داشته باشم اکنون جانباز هستم، در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز سعی کردم کار هنری انجام دهم در خودم این استعداد را دیدم با راهنمایی های اساتید بزرگواری چون اقای جوادی موسوی، اقای پیرسبزی اقای نیک پی و سایر دوستان ..این عزیزان نیز لطف داشتند و میدان دادند، خوشحالم که شاگردی این عزیزان را کردم.

سال ۷۵ ازدواج کردم دو فرزند دختر دارم، دختر بزرگم دانشجوی خلبانی است و در کرمان تحصیل می کند و دختر کوچکم رشته حقوق می خواند.

با خلبان شدن دخترتان مخالف نبودید؟

پسر دختر بودن فرقی ندارد باید به بچه هایمان انرژی دهیم، من همیشه با بچه هام دوست و رفیق هستیم و با هم شاد هستیم، خواسته های فرزندانم نا به جا نبوده است و همیشه بیشتر از توانم سعی کرده ام هر خواسته ای دارند انجام دهم، آینده این مملکت به دست همین جوانان است جوانان باید این کشور را بسازند ما نیز باید در همه حال کنارشان باشیم.

چگونه وارد صدا و سیما شدید؟

بعد از جنگ به کار تئاتر مشغول بودم که با راهنمایی های دوستان وارد صدا و سیما شدم که ابتدا با رادیو شروع کردم و اکنون در سیما کار می کنم.

مردم وقتی شما در خیابان می بینند چگونه برخورد می کنند؟

شاید برخی بگویند اغراق می کنم اما انگیزه اصلی من برای فعالیت در صدا و سیما عشق به مردم است.دوست دارم همیشه لبخند بر لبان مردم باشند فرد بسیار احساسی هستم نمی توانم گریه یک انسان را ببینم فرقی نمی کند متعلق به کدام بخش این کره خاکی باشد،مردم همیشه نسبت به هنرمندان لطف دارند .

ابراز علاقه می کنند امیدوارم بتوانم خدمگذران خوبی برای این مردم خوب باشیم.

وضعیت هنر در استان چگونه است؟

در استان متاسفانه هنر وضعیت خوبی ندارد، هنر از سوی مسئولان حمایت نمی شود همه را سیاسی می کنند یک هنرمند دوست ندارد در کار سیاسی ورود کند ما هنرمند بزرگی چون مرحوم حسین پناهی داشتیم که اسطوره هنر در یک کشور بود و هنوز هم هست.

واقعا شخصیت بسیار بزرگی داشتند اما از سوی مسئولان خیلی توجهی به شخصیت و کارهای ایشان نشده است و حتی به خودشان زحمت نمی دهند بعد از گذشت سال ها از فوت ایشان برنامه ای ، بزرگداشتی و .. داشته باشند فقط به دنبال کارهای انتخاباتی و اینکه کدام مدیر را بردارند کدام را بگذارند.

ما انتخابات شورای شهر و روستا را داریم نظرتون در خصوص خانه به خانه گشتن داوطلبان چیست ایا طنزی در این خصوص داشتید؟

 کلا کاندیداهای محترم وقت انتخابات مردم را خیلی دوست دارند،به نظر من شورای اسلامی شهر و روستای ما در ادوار گذشته کار مثبتی ندیده ایم فقط تمرکز می کنند چند نیرو وارد  کارکنند ، چه کسی را کجا مشغول کنند،کارهایی که به نفع خودشان است را انجام می دهیم من ندیدم کاری که به نفع مردم باشد از این شورای شهر بیرون بیاید.

دور قبل وقت انتخابات برخی از اعضا با من تماس گرفتند قول هایی می دادند که این کار را برای شهر انجام می دهیم اما وقتی من  مشکلات را می خواستم به آن ها انتقال دهم حتی جواب تلفن من را هم نمی دادم حتی در جلساتی که هنرمندان بودند حضور پیدا نمی کردند که نظرات هنرمندان را بشنوند.

 امیدوار هستم اعضای شورا کار سیاسی انجام ندهند، ما قرار نیست خدمت به مردم را فرصتی برای انجام کارهای شخصی خودمان بدانیم، یا طایفه ای عمل کنیم یا اینکه در این شرایط کرونایی خانه به خانه بگردند.

من شنیدم یکی دو شب پیش یکی دو نفر از این عزیران با گروه کثیری برای حمایت به خانه یکی از دوستان رفتند،عزیزان اگر آن علم و توان علمی لازم را داشته باشند نیازی به تبلیغ نیست تبلیغ خوب است اما اگر وعده می دهند آن را اجرایی کنند سر مردم را شیره نمالند به مردم شان خدمت کنند و نوکری مردم را کنند من خودم افتخار می کنم نوکری مردم را می کنم.

اگر رئیس صدا و سیمای مرکز استان شوید چه برنامه ای را پیش می گیرید؟

البته خدا نکند حتی به این موضوع فکر کنم چون مدیریت در این بخش واقعا سخت است، خیلی از مردم فکر می کنند صدا وسیما نهادی زیر نظر رهبری است و خیلی پول دارد صدا وسیما یکی از سازمان هایی است که با سیلی صورتش را سرخ نگه داشته است، خیلی بودجه خاصی ندارد رسالتش سرگرمی و اطلاع رسانی و شفافیت نیز هست.

اینکه بگویم اکر رئیس صدا و سیما بودن شق و قمر می کردم نه اینگونه نیست عزیران ما در صدا و سیما هم اکنون این کار را انجام می دهند.آخرین تلاش خودشان را می کنند خدمتگذار مردم باشند.

 اقای رئوف با معاونین و سایرین واقعا تلاش می کنند و فکر می کنم بیشتر از این نه در توان مدیران است و نه در توان هنرمندان، ما هنرمندان خیلی خوبی داریم باید خودشان بیایند، صدا و سیما که برای من دعوت نامه نفرستاد من خودم رفتم و پیگیری کردم، همین جا به همه افرادی که فکر می کنند می توانند موفق باشند بیایند و در صدا و سیما هنرشان را نشان دهند شاید خیلی ها هنرشان بیشتر از من باشد باید بیایند و خودشان را نشان دهند.

در خصوص شخصیت شلال بگویید؟

شخصیت شلال از افتتاح شبکه دنا شکل گرفت، اقای اکبری راد از دوستان قدیمی من بودند با هم کار می کردیم خواستند در برنامه های زنده با آن ها همکاری کنم گفتند برنامه شبانه را کار کنم گفتند هستید گفتم بله، در آن زمان دنبال یک اسم می گشتیم که خودم گفتم شلال اسم خوبی است و انتخاب شد.

بعد از آن اسم های مختلف دیگری هم بود در کار گلی و ملی غضنفر را بازی می کردم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.