گروه: اخبار استان خبر: 182844 / تاریخ انتشار : 1400/1/11 ساعت : 14:36
این داستان تا کی ادامه دارد؟

وعده بازار مسئولان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد در مورد قیمت مرغ/کلانتری از تعطیلات عید فاصله بگیرد!

مردم از ضعف مسئولان استانی در موضوع کاهش قیمت مرغ بشدت نگران هستند و این روزها این موضوع بسادگی در سطح بازار مشهود است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اینکه مصرف مرغ در ایام عید به چندین برابر حالت طبیعی می رسید معادله چند مجهولی نبود که تیم مدیریت اقتصادی استاندار نتواند آنرا کشف کند، قطعا هر فرد محصلی را اگر می پرسیدیم میتوانست به شکل ساده عددی در این خصوص اعلام کند.

 

در زیر بخشی از مصاحبه رئیس جهادکشاوری کهگیلویه و بویراحمد را برای خوانندگان عزیز این رسانه خبری آورده ایم:
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه تمامی نهاده های لازم در استان تامین و توزیع شده است افزود: مرغداران با توجه به تامین نیاز نهاده های آنها موظف به رعایت قیمت گذاری بر اساس قیمت ستاد تنظیم بازار هستند.


او با تاکید براینکه طی چند مرحله مرغ با قیمت بالغ بر  ۲۰ هزار و ۴۰۰تومان روانه بازار کردیم اظهار داشت: توزیع مرغ با این قیمت باعث شکسته شدن قیمت در بازار مرغ استان شد.


تاج الدینی تصریح کرد: قیمت مرغ زنده ۱۴هزارو ۴۰۰ تومان و مرغ کشتار روز با قیمت مصوب در حدود ۲۱ هزار تومان توزیع می شود.


اما اگر امروز سری به بازار استان بزنیم عملا قیمت مرغ زیر ۲۶ هزار تومان از محالات است، بررسی های میدانی خبرنگار این پایگاه خبری از چندین عامل فروش مرغ در استان نیز این ادعا را ثابت کرد.


اینکه استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سال پایانی حضورش در کهگیلویه و بویراحمد در حال نمایش عملکرد ضعیفی از خود است موضوعی است که این روزها برای عموم مردم به وضوح در حال مشخص شدن است.


اما اینکه چرا در این زمینه سکوت کرده است و در تازه ترین اقدام نیز از عملکرد مسئولان امر اقتصادی استان تشکر میکند نشان می دهد وی از اوضاع بازار استان کاملا بی اطلاع است و بهتر است برای خرید خود شخصا به بازار مراجعه کند و بی واسطه اقدام به خرید کند تا بلکه شرایط قشرهای مستضعف استان را بهتر درک کند.


این رسانه چند روز قبل تر در مطلبی ( اینجا بخوانید ) به این مساله پرداخته بود که سر کسی برای کمبود مرغ در بازار درد نمی کند و از استاندار خواسته بود به این مساله ورود کند و مدیران مربوطه را به حال خود رها نکند.


داستان آشفته بازار مرغ استان مگر با تغییرات مدیریتی قابل اصلاح نیست، جناب آقای استاندار این موضوع در اذعان مردم در عید اخر شما به یادگار می ماند، تا دیر نشده است توصیه دلسوزان را جدی بگیرید و نام خود را با ضعف گره نزنید.
انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.