گروه: اخبار استان خبر: 182695 / تاریخ انتشار : 1400/1/8 ساعت : 12:46
در راستای تحقق شعار سال صورت گرفت:

تامین اعتبار میلیادی برای تقویت ایستگاه پمپاژروستای ایدنک/زیرکشت رفتن۱۲۷هکتار از زمین های کشاورزی لنده در سال تولید+تصاویر

فرماندار شهرستان لنده از تامین اعتباربیست میلیارد ریالی برای تقویت ایستگاه پمپاژ روستای ایدنک با همکاری بنیادعلوی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در بازدید میدانی فرماندار شهرستان لنده و مدیرجهاد کشاورزی این شهرستان، روند اجرای عملیات تقویت ایستگاه پمپاژ و احداث مخزن ۸۰۰لیتری تامین آب مزارع کشاورزی در روستای ایدنک بازدید مورد بررسی قرار گرفت.

---

تورج رزمجو در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: در راستای تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با حضور میدانی در پروژه های جهاد کشاورزی که مهمترین نهاد در حوزه تولید محسوب می شود بازدید داشتیم که بحث پروژه آبرسانی به مزارع کشاورزی در سال تولید به عنوان یکی از مهمترین محورهای است که همواره بر آن تاکید داریم.

وی افزود: پروژه تقویت ایستگاه پمپاژ روستای ایدنک با تامین اعتباری افزون بر بیست میلیارد ریال با همکاری جهادکشاورزی و بنیاد علوی با تقویت سیستم برق رسانی، ایمن سازی چاله های انتقال آب، احداث مخزن۸۰۰لیتری توسط پیمانکار و با نظارت جهاد کشاورزی و بنیاد علوی در حال اجرا است.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: امیدواریم با تقویت این ایستگاه پمپاژ بتوانیم بخش اعظمی از مشکلات شهرستان در حوزه تولید را در راستای تحقق شعار سال با رفع موانع و پشتیبانی حداکثری اجرایی کنیم.

---

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده در ادامه در خصوص وضعیت پروژه تقویت ایستگاه پمپاژ آب روستای ایدنک گفت: در حال حاضر بیش از ۴۹هکتار از زمین های و باغات کشاورزی تحت پوشش  بوده است که با تامین اعتبار لازم از سوی بنیاد علوی سطح زیر کشت از ۴۹هکتار به ۱۲۷هکتار رسیده است که تمام زمین های کشاورزی روستای ایدنک را تحت پوشش ۱۰۰درصدی قرار داده است.

وی تاکیدکرد: با تکمیل خط انتقال و ساخت مخزن این پروژه شاهد افزایش سطح زیر کشت در بخش های کشاورزی در روستای ایدنک و شهرستان لنده خواهیم بود.

حکمت همتی تصریح کرد:با تکمیل طرح آبیاری دشت آبلش و زیر پوشش قرارگرفتن بیش از ۴۵۰هکتار از زمین های این منطقه و اتمام طرح مطالعاتی دشت بن و زیرپوشش قراگرفتن۵۰۰هکتار از زمین های این منطقه شاهد جهش تولید و تحقق شعار سال در سال۱۴۰۰خواهیم بود.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
 
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.