گروه: اخبار استان خبر: 182616 / تاریخ انتشار : 1400/1/5 ساعت : 16:13

قصه شورا به سر رسید، وعده های آشنا به مقصد نرسید/گم شدن غریبانه وعده های مهندس کیوان آشنا در شورای شهر یاسوج

کیوان آشنا که برای حضور در ششمین دوره انتخابات شورای شهر نام نویسی کرده است با کارنامه ای از وعده های عمل نشده به استقبال انتخابات خواهد رفت و باید دید مردم در خرداد 1400 همانند چهار سال به وی اعتماد خواهند کرد یا خیر؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس گذشت حدود 4 سال از دوره پنجم شورای شهر یاسوج فرصت خوبی بود تا اعضای این شورا با برنامه ریزی مناسب و تعامل سازنده با یکدیگر بتوانند در راستای نیل به اهداف و تحقق وعده های انتخاباتی خود گام بردارند.

 

در روزهای تبلیغات انتخابات شورای شهر در سال 96 هر کدام از نامزدها وعده هایی می دادند که رای اکثریت را جذب کنند و بتوانند به آن وعده ها جامه عمل بپوشانند اما این روزها و در حالی که چند ماه پایانی عمر شورای شهر را پشت سر می گذاریم بسیاری از وعده ها رنگ و بوی کهنه ای به خود گرفتند و به فراموشی سپرده شدند.امروز ما از اعضای شورای شهر یاسوج انتظار داریم در برابر وعده هایی که آن روزها دادند ، پاسخگو باشند و با سیاست از این پاسخگویی و شفافیت نسبت به عمل به وعده ها دوری نکنند و قطعا شما در برابر رای ما مردم باید پاسخگوی عملکرد خود باشید.

 
 

کیوان آشنا منتخب شورای شهر یاسوج در زمان تبلیغات انتخابات شعارهایی از جمله احیای تیم فوتبال یاسوج، افزایش حقوق و رفاهیات کارگران و کارکنان شهرداری و عمل به وعده ها را مطرح کرد که اکنون مردم منتظر دیدن تغییرات خاص در شهر هستند.

 

 آشنا با 7هزار  و 60 رای با وعده ها و شعارهایی که داد توانست اعتماد مردم و جوانان را به دست بیاورد و به عنوان عضو شورای شهر انتخاب شود.

شعارها بایدعمل محور باشد

کیوان اشنا در نشست های مختلف و گفتگو با رسانه ها برخی از صحبت هایش را اینگونه بیان کرد: در همان ابتدای ورود به این عرصه از انتخابات به مردم و طرفداران خود اعلام کردیم که شعارها بایدعمل محور باشدنه درشعار باقی بماند؛از همان ابتدا شعارهایم را بر مبنای  توسعه شهری و شهروندی ترسیم کردم و بیشترین تلاشمان در شورای پنجم شورای اسلامی شهر یاسوج را توسعه شهری و نگاه به پشتوانه های قوی در ایجاد یک شهر بانشاط قرار خواهیم داد.

وی گفت: چیزی که مشخص بوده مردم در این دوره به شعارها و و برنامه های نامزدها رأی دادند و خواهان یک تغییر اساسی هستند.

 

مبارزه با توزیع ناعادلانه خدمات در شهر یاسوج

عضو شورای شهر یاسوج تصریح کرد: یکی از شعارهای حقیر مبارزه با توزیع ناعادلانه خدمات در شهر یاسوج بود، اگر نگاهی اجمالی داشته باشیم خواهیم دید که این توزیع ناعادلانه در طول چندین دوره از شوراهای قبلی گرفته تا شورای فعلی بوده و نباید آن را به شهرداری و شورای فعلی نسبت داد چون ارائه ندادن این خدمات به قبل تر هم برمی گردد.

 

آشنا ادامه داد: عمده مشکلات ما همین تمرکز خدمات است و اگر دقت کنید فضای سبز ما در یک نقطه متمرکز شده که همین موضوع باعث ایجاد ترافیک،ناامنی  و برخی مشکلات دیگر شده است این موضوع  را باید با یک برنامه کلی و فراغ بال مورد بازیابی قرار گیرد به عنوان مثال اگر خدمات دریک نقطه متمرکز باشد باعث نارضایتی مردم در مناطق دیگر خواهد شد.

 

توسعه فضای سبز از پل مختار تا پل سوم بشار

وی افزود:  برنامه های منتخبین جدید در شورای دور پنجم خدمات دهی عادلانه به همه نقاط شهر است و قطعاً چنین اتفاقی خواهد افتاد.یکی از برنامه های اصولی و دستور کار در شورای جدید برنامه هایی از قبیل ایجاد توسعه فضای سبز از پل مختار تا پل سوم بشار و ایجاد راهکارهای جدید برای مهار ترافیک است.

آشنا بیان کرد: با توجه به اعتبارات شهرداری و اختیاراتی که  شورای شهر به عنوان نماینده مردم دارد تلاش ما تکمیل و ترمیم پارک های قبلاً احداث شده از پارک ساحلی گرفته تا پارک جنگلی و پارک آبشار است که می تواند منبع درآمد خوبی برای شهرداری و شهرمان باشد؛ عملاً تلاش های وافری در این دوره از شورای شهر برای این موضوعات خواهد دید و نشان خواهیم داد که این شورا، شورای موفق در طول این چهار سال خواهد بود.

وی عنوان کرد: ما در این دوره قول خواهیم داد که حق و حقوق بانوان محفوظ باشد.

 

احیای تیم های پایه ورزشی

عضو شورای شهر یاسوج ادامه  داد: یکی از شعارهای حقیر در زمان تبلیغات احیای همین تیم با پروسه ای جدید بوده که برخی از دوستان منتخب در شورای دور پنجم نیز بر روی آن اهتمام جدی دارند.تمام تلاش خود را در جهت احیای این تیم خواهیم کرد، قول مساعد برای احیاء این تیم و احیای تیم های پایه ورزشی در همه ابعاد را در دستور کار شورای پنجم داده ایم.

چند وعده او از جمله احیای تیم فوتبال شهرداری یاسوج که یکی از آرزوهای جوانان و ورزش‌دوستان کهگیلویه و بویراحمدی است، موجب شده تا دامنه هواداران او فراگیرتر هم بشود.

 

بخشی از شعارهای و وعده هایی که کیوان آشنا در زمان انتخابات داده بود با عملکرد و رویکرد های خود وی و شورای دوره پنجم در تناقض است و مهمترین آن ها عمل محور بودن شعارهاست که در اکثر مواقع وعده های فریاد زده شده اعضای شورای شهر از جمله کیوان آشنا به مرحله عمل نرسیدند.

یکی دیگر از شعارهای کیوان آشنا در خصوص افزایش رفاه کارگران و کارکنان شهرداری یاسوج بود اما همین موضوع در چند سال اخیر به پاشنه آشیل شهرداری و شورای شهر تبدیل شده بود و تعداد تجمعات اعتراضی به خصوص کارگران خدمات شهری به اندازه ای رسیده بود که مورد سوءاستفاده برخی رسانه های معاند نیز شده بود.

 

حقوق های معوقه کارگران شهرداری یاسوج و برخی صحبت های اعضای شورای همین شهر در خصوص استخدام های بی ضابطه نشان می دهد اعضای شورا از جمله کیوان آشنا نتوانسته اند به خوبی از حقوق کارگران دفاع کنند و این کارگران چوب بی تدبیری و حواشی زیادی در شورای شهر را خوردند.

 

بررسی سایر وعده های کیوان آشنا نیز به همین نتیجه ختم می شود که وی نتوانسته است وعده های خود را به یک میزان حداقل نیز به سرانجام برساند و بسیاری از آن ها بر زمین مانده است.

 

کیوان آشنا که برای حضور در ششمین دوره انتخابات شورای شهر نام نویسی کرده است با کارنامه ای از وعده های عمل نشده به استقبال انتخابات خواهد رفت و باید دید مردم در خرداد 1400 همانند چهار سال به وی اعتماد خواهند کرد یا باید بیشتر تمرکز خود را بر فعالیت های اقتصادی بگذارد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
سروش
1400/1/6 - 03:54
احمدی کیش بدون شک ..... ترین بود .... کنید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.