گروه: اخبار استان خبر: 182133 / تاریخ انتشار : 1399/12/24 ساعت : 13:31
بدون تعارف با وزیر کشور؛

زیر برف و باران چادر بهتر بود یا کانکس؟/اینجا خانه ای سالم نبود که دیگری را پناه دهد

جناب وزیر محترم، الان 26 روز از زلزله سی سخت میگذرد و شما به عنوان فرمانده مدیریت بحران کشور تا کنون به این منطقه زلزله زده نیامده اید. در دامنه دنا و زیر بارش برف و باران، چادر را گزینه مناسبی برای اسکانِ این مردم مسلمان می دانید و کانکس را نه؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس وزیر محترم کشور جناب آقای رحمانی فضلی شب گذشته در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما مطالبی را درباره زلزله شهر سی سخت عنوان کردند که به عنوان یک نیروی جهادی وسط میدان که خود از اهالی این شهر است، چند نکته را محضر ایشان عرض می کنم:

۱. جناب وزیر محترم، الان 26 روز از زلزله سی سخت میگذرد و شما به عنوان فرمانده مدیریت بحران کشور تا کنون به این منطقه زلزله زده نیامده اید.۲. جهت استحضار و بهره برداری در مصاحبه های بعدیتون؛ زلزله شهر سی سخت ساعت ۲۲:۰۵ دقیقه شب ۲۹ بهمن رخ داد.۳. قبلا هم عرض شد؛ اشتباهی که در ۴۸ ساعت اولیه زلزله سی سخت رخ داد، گزارش میزان خسارات زلزله سی سخت بود که توسط مدیریت استان به هیات دولت ارائه و همان هم مبنای بودجه بازسازی قرار گرفت که آن گزارش با واقعیت های میدانی همخوانی ندارد. همانطور که کمتر از ۴ روز بعد، همگان به این موضوع اذعان کردند و شما به درخواست های ترمیم بودجه توجه نکردید.۴. عدم استفاده از اردوگاه های چادری شما در شب های اول: عدم تجهیز چادرها به کمترین اقلام گرمایشی و امدادی، اصرار به رهاکردن منازل بدون در و پیکر که زندگی مردم در آن و زیر آوار بود و کرونا که الان مردم تاوانش را میدهند.۵. بله اینجا همه مردم با هم نسبت دارند. ولی اینجا خانه ای سالم نبود که دیگری را پناه دهند. برق قطع بود، گاز قطع بود. زلزله می آمد، بارش باران هم در شدیدترین حالت ممکن...۶. شما گفتید به همه مردم سی سخت، نفری ۲۰ میلیون تومان داده اید، کجا؟ کی؟ به چه کسانی؟ ما مردم سی سختیم و ندیده ایم... اتقوالله۷. فرمودین کانکس مناسب سی سخت نیست. در دامنه دنا و زیر بارش برف و باران، چادر را گزینه مناسبی برای اسکانِ این مردم مسلمان می دانید و کانکس را نه؟۸. از حضور سریع، دلسوزانه و به موقع مدیریت استان در سی سخت سپاسگزاریم. قدر دان همه تلاش ها و زحمات بی منت دولت هستیم. اما این را بعنوان یک شهروند اعلام می کنم؛ اگر همکاری خود مردم نجیب زلزله زده سی سخت، مجاهدت های سپاه و بسیج و محبت های گروه های جهادی و معدودی از ورزشکاران و هنرمندان نبود، فاجعه ای بدتر از زلزله در سی سخت رخ می داد. کما اینکه در حال حاضر در این مسیر اسفناک هستیم. جولان کرونا، مهاجرت های نگران کننده، بی سرپناهی مردم و...۹. بعد از مصاحبه سراسر توهین دبیرکل هلال احمر، دیشب شاهد گفت و گویی از شما بودم که خدا را شکر مردم شهرم بخاطر عدم دسترسی به تلویزیون، ندیدند.

 

یادداشت: احمد رحیمی زاده

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.