گروه: اخبار استان خبر: 181978 / تاریخ انتشار : 1399/12/23 ساعت : 10:20

پیوند عمیق کرونا و نشست های انتخاباتی در گچساران/مصوبات ستاد کرونا زیر پای تاجگردون و حسینی+تصاویر

دستورات ستاد مقابله با شیوع کرونا، قانون انتخابات و توصیه های مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد نیز نتوانسته است مانع از برگزاری نشست های انتخاباتی در شهرستان گچساران شود و افرادی که داعیه قانون مداری دارند در همین ابتدا سابقه خوبی از خود نشان نداده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج روز گذشته اظهار کرد: از 1238 جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود 13 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در  شهرستانهای گچساران، بهمئی، بویراحمد و کهگیلویه بودند.

 

بر اساس اظهارات پرویز یزدان پناه روند افزایشی موارد مبتلا در گچساران نگران کننده است و لازم است نظارت بیشتری بر اصناف و ادارات صورت گیرد و محدودیت های شهر نارنجی رعایت شود و از ورود اتومبیل های غیر بومی به این شهرستان کاملا جلوگیری شود.
 

روند نگران کننده شیوع کرونا در گچساران با توجه به مجاورت به استان خوزستان و شهرستان بهبهان مدتی است آغاز شده است و محدودیت های جدی نیز در خصوص تردد به این شهرستان اعمال شده است اما به نظر می رسد قوانین منع رفت و آمد و عدم برگزاری دورهمی های خانوادگی برای عموم مردم است و برخی خواص شهرستان از آن مستثنی هستند.

 

نامزدهای انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان های گچساران و باشت که از مدت ها پیش و با وجود محدودیت های کرونایی، به صورت دورهمی های خانوادگی برگزار می شود این در حالی است که یکی از مهمترین عوامل شیوع ویروس کرونا برگزاری دورهمی های مشابه است؛ دورهمی هایی که شهروندان عادی از آن برحذر هستند اما سیاسیون برای به دست آوردن رأی بی خیال آن نیستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در یکصد و نوزدهمین نشست ستاد استانی مقابله با کرونا نسبت به تبلیغات زود هنگام انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت تدکر داد و گفت: با تجمعات و دورهمی ها در این خصوص، بر شیوع ویروس کرونا در این شهرستان ها افزوده شده است و باید برخورد شود.

 

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز هفته گذشته از مبتلا شدن 10 نفر به ویروس کرونا در یک نشست انتخاباتی شهرستان گچساران خبرداد و گفت: متاسفانه در یکی از نشست‌های غیرقانونی انتخاباتی در گچساران به دلیل حضور یک فرد مبتلا به کرونا ۱۰ نفر دیگر در همان جلسه مبتلا شده است؛ این اقدامات هم مخالف قانون انتخابات است و هم مخالف مصوبه ستاد کرونا و هم اخلاقاً در چنین شرایط خطرناکی از نظر شیوع کرونا، برگزاری چنین جلساتی بی توجهی به مردم و سلامت آنها است.

دستورات ستاد مقابله با شیوع کرونا، قانون انتخابات و توصیه های مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد نیز نتوانسته است مانع از برگزاری نشست های انتخاباتی در شهرستان گچساران شود و افرادی که داعیه قانون مداری دارند در همین اول راه رفوزه شده اند.

این روزها نشست های انتخاباتی دو نفر از نامزدهای سرشناس انتخابات میاندوره ای مجلس در حوزه گچساران و باشت همانند بمبی است که پس از انفجار می تواند قربانیان زیادی داشته باشد و عده ای را به کام مرگ بکشاند لذا اگر مسئولان استانی به قانون انتخابات و مصوبات ستاد کرونا اهتمام دارند باید به صورت جدی با این موارد برخورد کنند و مانع از برگزاری آن ها شوند و اگر این نشست ها همچنان ادامه داشته باشد در ادامه فرایند آن ها برای حضور در انتخابات تاثیر داشته باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.