گروه: اخبار استان خبر: 181757 / تاریخ انتشار : 1399/12/16 ساعت : 15:59

دانشگاه علوم پزشکی گلوگاه جهش تولید و خروج ارز/دانشگاه همیار باشد نه سد راه

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شکی وجود ندارد که مشکلاتی در حوزه بازار ارز و ارزش پول ملی وجود دارد و همه تلاش دولت به برون رفت از این مشکلات  است تا سد راهی پیش روی رونق و جهش تولید وجود نداشته باشد و در این بین تعامل بین دانشگاهها و تولید و صنعت لازمه رونق و جهش تولید است تا در روزهایی که تحریم سد مستحکمی برای توسعه است بتوانیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

 

اعمال تحریم‌های ظالمانه موجب بروز مشکلات اقتصادی و تولیدی در کشور می شود اما این تولید کنندگان هستند که با تلاش مضاعف به تولید شتاب می دهند تا چرخ توسعه از کار نیفتد و قطعا می‌توان تحریم‌ها را شکست داد وشاهد کاهش مشکلات اقتصادی بود.

مهمترین اهداف جهش تولید، ارتقای کیفیت تولیدات،  افزایش تولید و اشتغال و رونق اقتصادی است اما اگر دانشگاه ها بخواهند سد راه تولید باشند باید اذعان داشت که چرخدنده تولید شکسته می شود و باید وارد کننده و نیازهایمان را با هزینه سنگین از خارج تامین کرد و بدون شک این زیبنده نیست.

 

انسولین و دیابت در ماه های اخیر توانست صدر نشین اخبار در کشور باشد و متاسفانه کمبود قلم انسولین خارجی باعث شده تا با وجود وفور انسولین داخلی در بازار بیماران دیابتی برای یافتن این داروی وارداتی سرگردان داروخانه‌ها شوند .

در این مجال گلوگاه تولید و یک ادعا را بررسی می کنیم و امید است دانشگاه بتواند گامی مستحکم در جهش تولید و خروج از ارز در کشور بردارد.

همانگونه که گفتیم نیاز به انسولین اجتناب ناپذیر بوده و سالانه بالغ بر 2 تا 4 میلیون قلم انسلوین وارد کشور می شود و این بیماری با وجودی که راه های درمانی دیگری دارد اما آخرین و ارز برتین راه برای درمان آن انتخاب شده است.

 

اخیرا پژوهشکر و تولید کننده ای مدعی درمان دیابت با عسل طبیعی با فرمولی خاص شده اما به اذعان او دانشگاه علوم پزشکی سد راه این پزوهش و تولید در استان شده است .

 

صبح زاگرس درباره ادعای ساخت داروی درمان دیابت با عسل و جایگزینی برای مصرف انسولین برای این بیماران صرفا در جایگاه اطلاع رسانی عمل کرده و تأیید فنی و درمانی هر دارو از جمله این داروی طبیعی نیز در صلاحیت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است.

 

حبیب ارجمند پزوهشگر و تولید کننده عسل دیابتی که سالها وقت و هزینه فراوانی را صرف تحقیقات و عمل آوری این عسل طبیعی کرده است  در روز های آینده گفتگویی خواندنی را از فرصت ها و تهدید های سد راه این تولید کننده منتشر می کنیم ، که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 

او در این مدعا بر تحقیق و به نتیجه رسیدن تولید عسل دیابتی خود تاکید دارد و می گوید  دانشگاه علوم پزشکی در راستای این تولید نمی خواهد همیار این تولید کننده باشد.

 

وی همچنین گفت : برای تاییدیه علمی این یافته سالهاست گرفتار راهروی علوم پزشکی هستم و در کنار این مدعا اگر صحت داشته باشد باید گفت چرا دانشگاه این فرصت را در اختیار تولید کننده قرار نمی دهد و سد راه تولید و جهش تولید می شود؟

در روزهای آینده گفتگوی این پایگاه خبری با حبیب ارجمند تولید کننده و محقق این یافته بر روی این سایت خبری منتشر می شود و در این بین از طریق مسئولان پیگیر حلقه مفقوده ارتباط تولید و دانشگاه می شویم.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.