گروه: اخبار استان خبر: 181715 / تاریخ انتشار : 1399/12/15 ساعت : 12:26
کارشناس اداره کل هواشناسی در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

وضعیت جوی استان در ۷۲ ساعت آینده/سی سخت بیشترین میزان بارش در استان

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد به تشریح آخرین وضعیت هواشناسی در کهگیلویه وبویراحمد پرداخت.

خدیجه یاری جو در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت سامانه بارشی در جو کهگیلویه و بویراحمد گفت: این سامانه بارشی تا اوایل امشب ادامه دارد و بعد از آن سامانه بارشی از جو استان خارج خواهد شد.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی در ادامه با بیان اینکه با خروج سامانه بارشی کاهش دمای کمینه را شاهد خواهیم بود، ادامه داد: بارشی روز گذشته تا امروز به صورت یک سامانه رگباری همراه با رعد و برق با ماهیت بهاری بود.

 

وی با اشاره به اینکه کاهش دما تا روز شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت و از روز یکشنبه شاهد افرایش دما خواهیم بود، گفت: سیستم بارشی در سال جاری  ۳ درصد نسبت  به میانگین بلند مدت کاهش بارش داشته ایم که با ادامه بارش ها این درصد کمتر خواهد شد، اما در گچساران و لیکک بارش ها بالاتر از نرمال سالیانه است .

 

این مسئول در ادامه به بارش های صورت گرفته در استان تا اوخر هقته آینده اشاره کرد و گفت: بیشترین میزان بارش در سی سخت با ۱۹ میلیمتر و کمترین بارش در امام زاده جعفر که تا اکنون صفر است.

 

یاری جو در ادامه  با اشاره به میزان بارش ها در ایستگاه های سینوپتیک، استان گفت: یاسوج ۱۱.۴میلیمتر، سی سخت ۱۹.۱، گچساران، ۱، دهدشت ۵، امام زاده جعفر ۰، لیک ۲ میلیمتر است.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.