گروه: اخبار استان خبر: 181454 / تاریخ انتشار : 1399/12/10 ساعت : 12:57
سوژه های مردمی؛

یک بام و دو هوای شبکه بهداشت باشت در ساماندهی میوه فروشان/مصوباتی که عملیاتی نمی شود

این روزها به مغازه ها میوه وتره بار شهر باشت که نگاه می کنیم نبود نظارت کافی از سوی مسئولان شبکه بهداشت شهرستان به وضوح قابل لمس است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس:یکی از مکانهای پر رفت آمد این روز ها در بازار باشت مغازه های میوه و تره بار این شهرستان است که در ایام کرونایی می طلبد که نظارت بیشتری بر آنها شود.

بر اساس گزارشات دریافتی و در بازدید میدانی از بیش از 90 درصد مغازه های میوه و تره بار شهرستان باشت ، رعایت مسائل بهداشتی در حد معمول هم صورت نمی گیرد و بعضی از شهروندان باشتی از وضعیت موجود در  مغازه های  گلایه مند و مدعی هستند که اکثر این مغازه ها فاقد امکانات اولیه بهداشتی برای پیش گیری از کرونا هستند.

صادقی یکی از شهروندان باشتی گفت: در سطح شهر باشت تمام مغازه های میوه و تره بار فاقد ویترین هستند وعملا رعایت بهداشت در این مکانها به 10 درصد هم نمی رسد،و آنطور که گفته می شود شبکه بهداشت شهرستان مجری طرح ویترین کردن این اصناف بوده  که فقط در حد یک شعار بوده است.

وی گفت:یکی از عواملی که هنوز این مصوبه بر زمین مانده است،نفوذ برخی از عوامل تاثیر گذار در سطح شهرستان بر این موضوع است، چون اطلاع دارم که بعضی از مغازه ها تا ویترین آنها تکمیل نشود اجازه فعالیت به آنها داده نمی شود.

احمدی پور یکی دیگر از شهروندان باشتی به خبرنگار صبح زاگرس گفت:تنها صنفی که کمترین نظارت از سوی شبکه بهداشت  به روی آنها صورت می گیرد همین صنف میوه و تره بار است، و همانطور که به وضوح و به صورت میدانی در سطح شهر مشاهده می شود،میوه های این مغازه حتی بیرون از مغازه و در عابر پیاده قرار دارند و علاوه بر مشکلاتی که در تردد در عابر پیاده ها برای شهروندان بوجود می آورند سلامت بهداشت جامعه را نیز با تهدید مواجه کرده است.

وی افزود:بازرسان شبکه بهداشت در موقع حضورشان فقط به یک تذکر بسنده می کنند، وتوانایی اجرا کردن مصوباتی که خودشان آن را نوشته اند را ندارند.

 
 

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.