گروه: اخبار استان خبر: 181229 / تاریخ انتشار : 1399/12/5 ساعت : 11:27

خبر در حال تکمیل / امروز چند مسئول ملی وارد استان شد؟/برخورد با مسئولان مقصر در تخریب منازل مناطق زلزله زده سی سخت

دقایقی پیش با فرود آمدن هواپیمای تهران یاسوج در فرودگاه شهدای مرکز استان چند مسئول ملی به منظور ارزیابی خسارات زلزله شهر سی سخت وارد استان شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  تا این لحظه اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید ، رئیس اورژانس کشور و 14 نماینده مجلس شورای اسلامی کشور که جمع زیادی از این نمایندگان را اعضای کمیسیون عمرانی تشکیل می دهند به منظور ارزیابی و امداد رسانی به زلزله زدگان شهر سی سخت وارد استان شدند .

رئیس کمیسیون عمران مجلس در بدو ورود به کهگیلویه وبویراحمد گفت: از طرف ریاست مجلس شورای اسلامی حامل  سلام گرم به مردم کهگیلویه و بویراحمد هستیم و به کمیسیون عمران ماموریت داده شد که از مناطق زلزله زده بازید شود.

 
رضایی کوچی با بیان اینکه قرار است در انتهای بازدیدها با مسئولان استانی دیدار  صورت گیرد و در خصوص برنامه های گزارشاتی جمع آوری می شود، بیان کرد: دستگاه های مسئول در ابتدای کار وظیفه آواربرداری، اسکان اضطراری مردم، تامین آذوقه، تسهیلات بانکی، ساخت مسکن، و ایجاد زیرساخت ها را دارند که باید پیگیری شود.
 
وی با بیان اینکه گزارش کار مسئولان مربوطه در صحن علنی مجلس قرائت می شود، و دستگاه هایی ملی و استانی اگر وظایف خود را انجام داده باشند تشویق خواهند شد و اگر قصوری صورت گرفته باشد با آنها برخورد خواهد شد، گفت: در سال جاری با وجود تصویب در قانون ستاد مدیریت بحران کشور هنوز تشکیل نشده است.
 
این مسئول در ادامه با بیان اینکه جمعیت زیادی از روستاییان خانه های آنها بیمه نیستند و منابع قابل قبولی در اختیار مردم در این راستا قرار نگرفته است، گفت: تلاش داریم متناسب با شرایط روز و قیمت مناسب بحث پرداخت تسهیلات برای خانه های مردم پیگیری  شود.

در حال تکمیل//

---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.