گروه: اخبار استان خبر: 181201 / تاریخ انتشار : 1399/12/5 ساعت : 00:30

پوشش رایگان درمان و داروی بیماران صعب‌العلاج

از ابتدای آبان ماه امکان نسخه نویسی الکترونیک را فراهم کرده بودیم و توقف صدور دفترچه‌های بیمه یک گام دیگر است. به تدریج پیش می‌رویم تا کار تکمیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از شفاآنلاین>سلامت> مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه طرح نسخه نویسی الکترونیک را به تدریج پیش می بریم تا کار تکمیل شود اعلام کرد: از هفته آینده پوشش هزینه درمان و داروی بیماران‌ صعب‌العلاج، مزمن و پرهزینه سالمندی از طریق سامانه نسخه نویسی الکترونیک رایگان خواهد بود.

به گزارش شفاآنلاین: مصطفی سالاری با اشاره به توقف صدور دفترچه‌های بیمه کاغذی درمان از ابتدای هفته جاری اظهار کرد: زحمت اجرا و استقرار برنامه‌های توقف صدور دفترچه‌های بیمه و نسخه‌نویسی الکترونیک به تنهایی روی دوش تأمین اجتماعی نیست و برای همه زحمت دارد اظهار کرد: کار را بسیار تدریجی شروع کردیم.

وی افزود: از ابتدای آبان ماه امکان نسخه نویسی الکترونیک را فراهم کرده بودیم و توقف صدور دفترچه‌های بیمه یک گام دیگر است. به تدریج پیش می‌رویم تا کار تکمیل شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه همه نهادهای مربوط از جمله نظام پزشکی و انجمن داروسازان با ما همکاری و تعامل داشتند تا بتوانیم این کار را از اول اسفند اجرایی و عملیاتی کنیم، افزود: باید در کنار پزشکان و داروسازان دوشادوش یکدیگر کار را پیش ببریم.

سالاری با بیان اینکه از هفته آینده داروی بیماران صعب‌العلاج، مزمن و پرهزینه سالمندی از طریق سامانه نسخه نویسی الکترونیک رایگان خواهد بود، گفت: این افراد نزد یکی از پزشکان طرف قرارداد ثبت نام الکترونیکی انجام می‌دهند و ما دارو و هزینه درمانشان را ۱۰۰ درصد می‌پردازیم، قبلاً باید اسناد را می‌بردند و ارائه می‌کردند و بروکراسی‌هایی داشت، اما اکنون دیگر لازم نیست و پرداختی ندارند که بخواهند بعداً دنبال وصولش بروند.

وی اضافه کرد: این طرح هم از مزیت‌های نسخه‌نویسی الکترونیک است و به عبارت دیگر برای بیماران مزمن و صعب العلاج با تشکیل پرونده در تأمین اجتماعی هزینه داروها و درمان کامل پرداخت می‌شود.

سالاری درباره برخی مشکلات احتمالی مانند در دسترس نبودن سامانه یا قطعی اینترنت برای نسخه نویسی الکترونیک گفت: کندی و قطعی هم ممکن است پیش بیاید. ما تلاش می‌کنیم مشکلات را رفع کنیم تا مردم اذیت نشوند. هر گامی که برداریم در ابتدای راه ممکن است سختی‌هایی داشته باشد اما باید حرکت کنیم و نسخه نویسی الکترونیک را به تدریج استقرار دهیم که قطعاً خیر و برکت بسیاری دارد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.