گروه: اخبار استان خبر: 181119 / تاریخ انتشار : 1399/12/2 ساعت : 13:15

آوار برداری سی سخت از ۲ روز دیگر شروع می شود

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زمین لرزه سی سخت به حدود ۳۷۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد کرده است گفت: فعلا مردم در حال جمع آوری وسایل خود هستند و از دو روز دیگر عملیات آواربرداری به منظور بازسازی واحدها را آغاز می‌کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسین جنتی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق آخرین برآوردها زلزله سی سخت به حدود ۳۷۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد کرده که از این تعداد ۸۰۰ واحد تخریبی و ۲۹۰۰ واحد تعمیری است. از روز گذشته اعلام کردیم که مردم می‌توانند برای تشکیل پرونده آغاز فرآیند بازسازی خانه‌های خود به بنیاد مسکن مراجعه کنند.

وی افزود: از لحظات اولیه زمین لرزه، ارزیابی خسارتها توسط بنیاد مسکن استان آغاز شده و در حال تکمیل است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد درباره مبلغ وام پرداختی به زلزله زدگان گفت: هنوز رقمی مصوب نشده اما طبق آخرین مصوبه هیات دولت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای احداثی پرداخت می‌شود که احتمالا بر همین اساس عمل خواهد شد. ۲۰ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض پرداخت می‌شود. برای واحدهای احداثی هزینه کمک معیشتی نیز در نظر گرفته می‌شود.

 

 جنتی با بیان اینکه روز گذشته تابش رئیس بنیاد مسکن در منطقه سی سخت حضور یافته است گفت: اعلام شد که فعلا کار بازسازی را با استفاده از منابع بنیاد مسکن شروع می‌کنیم تا مردم معطل نمانند؛ زیرا ممکن است روند تصویب تسهیلات دولتی  مقداری طول بکشد. فعلا آسیب دیدگان در حال جمع آوری وسایل مورد نیاز خود هستند و بعد از تشکیل پرونده، از دو روز دیگر آواربرداری را شروع می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آسیب دیدگان هم اکنون در چه شرایطی زندگی می‌کنند گفت: دستگاه‌های امدادرسان مثل هلال احمر در حال کمک رسانی هستند. البته کاستی هایی دیده می‌شود اما مسئولان پیگیر هستند تا مشکلات مردم به حداقل برسد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.