گروه: اخبار استان خبر: 181102 / تاریخ انتشار : 1399/12/2 ساعت : 08:10

خبر در حال تکمیل/ سفر آیت الله رئیسی به کهگیلویه و بویراحمد/ رسیدگی به زلزله زدگان سیسخت در اولویت مدیران باشد/زندان ها باید از کالبد شهرها خارج شوند

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه شنبه 2 اسفند99 در صدر هیأتی قضایی وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس 08:00صبح امروز آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در بیست و دومین سفر استانی خود وارد کهگیلویه و بویراحمد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مسئولان استانی قرار گرفت.

رسیدگی به بخشی از مسائل و مشکلات استان، دیدار با قضات و روسای دادگستری‌ها، حضور در جلسه اداری استان و چند دیدار از دیگر برنامه‌های رئیس دستگاه قضاست.

 

8:05آیت الله ئیسی در فرودگاه یاسوج در ابتدای سفر خود گفت:  هیات ۲۵ نفره قوه قضائیه از ماه قبل وضعیت و عملکرد دستگاه های مربوطه استان را بررسی و در نهایت سفر رخ داد.

 وی ابراز داشت :امیدوار هستیم در نشست با همکاران قضایی و شورای اداری مباحث استان مطرح  و در نشست نهایی مشکلاتی که در استان وجود دارد در رابطه با آنها تصمیم گیری خوبی شود و آنچه لازم باشد در کشور تصمیم میگیریم.

رئیس قوه قضائیه ضمن ادای احترام به شهدای استان و گرامی داشت یاد ایت الله ملک حسینی را گرامی داشت.

این مسئول بلند پایه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به زلزله سی سخت گفت: همه نگران شدیم و از استاندار می خواهم حضور در آنجا را اولویت دهند و از مدیران دست اندرکار میخواهم کار خدمت رسانی به مردم را در سی سخت اولویت و دنبال کنند.

 

9:00 مسئولان بدنبال انتقال زندان یاسوج به خارج از شهر باشند .

 

آیت الله رئیسی در بازدید از زندان مرکزی یاسوج گفت: مسئولان بدنبال انتقال زندان به خارج از شهر باشند.

 

 

وی ابراز داشت : ما به دنبال کاهش آمار زندان ها هستیم و البته موضوع امنیت برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و با مخلان امنیت به شدت برخورد خواهیم کرد.

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اشتغال زندانیان گفت : اقتدامات خوبی در این رابطه صورت گرفته و نیاز است در این زمینه کار بیشتری صورت گیرد .

 

او همچنین افزود :تا جایی که امکان دارد به سراغ مجازات های جایگزین می رویم در مواردی که جز زندان راه کاری وجود ندارد حکم زندان زده می شود و همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان داشته اند؛زندان باید مرکز نیکی باشد بنابراین زندان باید آموزشگاه نیکی ها باشد

 

رئیس قوه قضاییه با تمجید از عملکرد یک سرباز که حقوق خود را برای آزادی یک زندانی هدیه کرده بود  اظهار کرد: این یک احساس خوب است و همه ما از این اقدامات انجام دهیم علاوه بر خداخواهی دیگر خواهی را در دستور کار قرار دهیم.

 

---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.