گروه: اخبار استان خبر: 181061 / تاریخ انتشار : 1399/12/1 ساعت : 12:13
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

در کنار مردم هستیم و هرگز آنها را فراموش نخواهیم کرد/همراهی دولت در تمام مراحل ساخت خانه های آسیب دیده با مردم دنا

محمد اسلامی به تشریح بازسازی مسکن های آسیب دیده ناشی از زلزله پرداخت و گفت: در کنار مردم هستیم و هرگز آنها را فراموش نخواهیم کرد و به آنها کمک خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد اسلامی در جمع مردم سی سخت  در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری با بیان اینکه خدا را شاکریم که زلزله سبب آسیب جانی نشده است، گفت: امروز به دستور ریاست جمهوری  و نماینده ویژه او در این مناطق حضور یافتیم، در این راستا با مردم و مسئولان شهرستان و استان گفتگو داشتیم و ارزیابی ها صورت گرفت و در جلسه ای در خصوص ابعاد موضوع و بازسازی ها تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

وی به شرایط  بازسازی در مناطق دچار بحران اشاره داشت و گفت: در این جلسه در خصوص ابعاد موضوع و برنامه ریزی برای  بازسازی  تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

 

وی تصریح کرد:  بازسازی در کشور براساس مصوبات ستاد بحران کشور و هیئت دولت دارای شرایط  مشخص است، گفت: در بحث اسکان موقت، کمک هزینه معیشتی، کمک هزینه وام بلاعوض برای مشاغل و مغازه ها و همچنین واحد های مسکونی در نظر گرفته شده است و در اولین فرصت در هیئت دولت تصویب شد و بعد از ابلاغ و تخصیص اعتبارات این موضوع انجام می شود در این راستا روال این بود بنیاد مسکن مصالح را در اختیار مردم قرار می داد از طرفی در این مکان زمین متعلق به مردم است که پروانه ساختمان طبق مقررات ملی ساختمان برای آنها صادر می شود و هزینه آنها بر عهده دولت اسـت، نقشه ها توسط بنیاد مسکن کمک می شود و نظارت می کند از طرفی نظام مهندسی بر دوام و ایستایی نقشه ها نظارت خواهد داشت.

این مسئول با بیان اینکه بر اساس نقشه ها مصالح به افراد زلزله زده کمک می شود که با استفاده از مصالح مرغوب سازه های مقاوم به وجود آید، گفت: در کنار مردم هستیم و هرگز آنها را فراموش نخواهیم کرد و به آنها کمک خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.