گروه: اخبار استان خبر: 180857 / تاریخ انتشار : 1399/11/28 ساعت : 12:45

سرنوشت نامعلوم پروژه های شهرک صنعتی خان احمد باشت/لاستیک سازی خان احمد طنز تلخ این روزها

لاستیک سازی خان احمد که روزی قرار بود بزرگترین کارخانه لاستکی سازی جنوب کشور قلمداد شود، امروزه برای طنزهای مجازی از آن استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس :توجه به پیگیری طرح ها و پروژه ها جهت پیشرفت و افزایش شغل، و همچنین حرکت به سمت توسعه استان از وظایف مهم مسئولان بوده، که در این راستا باید اقدامات لازم جهت تکمیل و پیگیری طرح ها و پروژه های بر زمین مانده را انجام دهند.

در شهرستان باشت بعد از ایجاد شهرک صنعتی در خان احمد این شهرستان، جوانان و مردم  دلخوش به راه اندازی پروژه های صنعتی بزرگ در این شهرک شدند و جوانان جویای کار چشم به اولین کلنگ زنی پروژه صنعتی و اشتغالزا در این شهرک بودند.

یکی از پروژه هایی که مانور زیادی برای رونق شهرستان باشت بر روی آن داده شد، پروژه لاستیک سازی خان احمد بود پروژه ای که با گذشت حدود5 سال از آن هنوز  در حد یک حرف و شعار سیاسی بود و برخی از محافل خبری از قول مسئولین از منتفی شدن آن می گویند.

در اسفند ماه سال ۹۵ بزرگترین کارخانه لاستیک سازی جنوب کشور با حضور نماینده سابق مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صنعت، مدیرعامل شرکت گاز ایران، استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در شهرک صنعتی خان احمد باشت با اعتباری افزون بر ۷۵۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۵ هکتار به زمین زده شد.

 

کارخانه لاستیک سازی خان احمد، واقع در شهرک صنعتی باشت، با وجود اینکه می توانست در کاهش آمار بیکاری و توسعه استان نقش مهمی داشته باشد،در بوق کرنای رسانه ای یک گروه خاص با توجه به شرایط سیاسی بوجود آمده در انتخابات اسفند سال گذشته، به فراموشی سپرده شد، تا از این پروژه امروزه فقط در حد یک طنز در محافل عمومی ازآن استفاده کنند،و ساخت این پروژه نیزبنا به دلایلی تعطیل شد.

 

یکی دیگر از پروژه های شهرک صنعتی خان احمد باشت کلنگ ساخت پالایشگاه تولید بایواتانول سوختی بود که با حضور وزیر صمت و نماینده مردم شهرستانهای باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی  در تاریخ ۹ اسفند ۹۷  به زمین زده شد.

 

زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری شهرک صنعتی خان احمد باشت با سرمایه گذاری حدود سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اجرا و پیش بینی می‌شد در مدت ۳۰ ماه به بهره برداری برسد.

اما به گذشت حدود سه سال از آغاز این پرژه  تنهاحدود20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و شاید سرنوشت این پرژه نیز مثل لاستیک سازی خان احمد باشد.

انتهای پیام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.