گروه: اخبار استان خبر: 180687 / تاریخ انتشار : 1399/11/27 ساعت : 22:58

مظلومت گلزار "شهید خلیلی"در روستای "دره بنگ" لنده/تاکید فرمانده سپاه لنده بر ساماندهی گلزار شهدا در روستاهای محروم+تصاویر

نبود جاده دسترسی و عدم ساماندهی برخی گلزار شهدا در روستاها باعث گلایه های مکرر خانواده های معظم شهدا و ساکنین این روستاها شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ سال های سال است که جاده دسترسی به برخی گلزار شهدا به واسطه عمق محرومیت تاریخی در شهرستان لنده استان کهگیلویه وبویراحمد هنوز بهسازی و یا بازسازی نشده است و همین امر بر مظلومیت شهدای روستاهای محروم نیز افزوده است.

 

نبود جاده دسترسی و عدم ساماندهی برخی گلزار شهدا در روستاها باعث گلایه های مکرر خانواده های معظم شهدا و ساکنین این روستاها شده است.

 

فرمانده سپاه ناحیه لنده در ادامه بازدید از روستاهای شهرستان لنده و سرکشی از خانواده های معظم شهدا در روستای دره بنگ از توابع بخش مرکزی لنده با طی مسافتی طولانی و پیاده روی با حضور در جوار گلزار مطهر شهید محمد خلیلی دره بنگ گفت: عمق محرومیت ها به دلیل عدم توجه رژیم پهلوی به روستاها چنان زیاد است که هرچه کار شود شاید در دید مردم قابل مشاهده نباشد.

 

وی افزود: با وجود این همه محرومیت ها تلاش های خوبی صورت گرفت ولی انتظار می رفت که توجه به روستاهای محروم حتما مورد توجه مسئولان اداره راه و شهرسازی، راهداری قرار می گرفت که بخشی از گلایه های عمده مردم در این حوزه است.

 

سرهنگ پاسدار روح الله ویسی گفت: عدم ساماندهی برخی گلزار شهدا در سطح شهرستان گلایه های خانواده های معظم شهدا را در پی دارد که بخش عمده ای از آن نشات گرفته از نبود جاده دسترسی مناسب برای انتقال مصالح ساختمانی است.

 

وی تاکیدکرد: امیدواریم بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان لنده با همکاری سایر ادارات و نهاد هرچه سریعتر بحث ساماندهی گلزار شهدای روستایی به خصوص روستاهای محروم را در دستور خویش قرار دهد.

 

فرمانده سپاه ناحیه لنده در ادامه نیز با حضور در گلزار شهدای روستای برد زرد آخرین وضعیت قبور شهیدان مسیحی و شهید گمنام این روستا را مورد ارزیابی قرار داد.

 

گفتنی است شهید ولامقام محمد خلیلی دره بنگ با حضور در منطقه عملیاتی سردشت کردستان در بهار طبیعت در تاریخ15 فرودین ماه 1363 در میان شقایق های سرخ بهاری توسط دژخیمان و مزدوران رژیم بعث عراق همراه چندتن از همرزمانش به فیض عظمای شهادت نائل آمدند.

 

د  بخشی از وصیت نامه شهید محمد خلیلی دره بنگ آمده است: شهادت بالاترین مزد نزد خداوند است و هر کس به این مقام برسد، اجرش در نزد خداوند بیشتر است، همه انسان ها، روزی این دنیا را ترک می کنند و رهسپار آخرت خواهند شد. چه بهتر که در راه رضای خدواند گام برداریم.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.