گروه: اخبار استان خبر: 180553 / تاریخ انتشار : 1399/11/21 ساعت : 11:57
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد برگزارشد:

اختتامه اولین جشنواره منطقه ای شعر آزاد مارون/پیرسبزی: ضرورت توجه به زیرساخت های فضای مجازی در استان+تصاویر

امروز و با حضور شاعرانی از شش استان کشور اولین جشنواره شعر منطقه ای مارون با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به میزبانی شهرستان لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،امروز و با حضور شاعران استان های فارس، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، چهار محال بختیاری، خوزستان اولین جشنواره منطقه ای شعر آزاد مارون با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد به میزبانی شهرستان لنده برگزارشد.

در این مراسم محمد علی پیرسبزی با گرامیداشت دهه مبارک فجر و شهدای انقلاب اسلامی گفت: امروز میزبان شاعرانی از استان های مختلف کشور هستیم که جا دارد از تخیل زیبا و وصف ناشدنی شاعران بهره لازم را ببریم.

وی افزود: شعر مرکبی از زیبا ترین مضامین اندیشه، هنر و زیبایی است که وقتی این واژه ها با هم دراوریخته می شوند و متبلور وار به دل می نشینند که در کنار سخندانی و سخنرانی یک شاعر به دل مخاطیبن بنشیند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد:گاهی شعر به عنوان سحر و جادو است که مسکون می کند و شعر پرمغز می تواند باعث پویایی و نشاز در جامعه و اذهان شود.

وی گفت:گروه های بسیاری از مهندسین در هنر سینما و بازیگری و موسیقی و سایر حوزه ها باید در هفت قالب جمع شوند تا یک پیام را در قالب فیلم به نمایش بگذارند ولی گاهی یک بیت شعر که داشته و میراث چندین اندیشمند است می تواند تحولی اساسی ایجاد کند که ماندگار می ماند بدون اینکه هزینه ای شود.

پیرسبزی تاکیدکرد: سرودن یک بیت شاعر می تواند باعث تحول در یک جامعه شود و استان ما چندین دهه است که شاهد برگزاری جشنواره های مختلف شعر هستیم که برپایه شاعران برجسته شکل گرفته است.

وی در ادامه گفت: اشعار شاعران ما میراث هزاران اثر ارزشمند از سوی شاعران در شروه خوانی ها و یاریارها و سایر موضوعات مختلف در سطح استان و ملی در حال شکل گیری است که نشان ذهن های خلاق مردم این دیار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطر نشان کرد: وقتی لحظه ای خودمان را در اختیار شعر قرار دهیم می بینیم که دل و جان انسان به خدمت شعر گرفته می شود که بازتاب آن را در خلق آثار مختلف می توانیم ببینیم.

وی تاکیدکرد:چقدر یک نمایشنامه و عوامل سینما باید جمع شوند تا یک اثر خلاقانه را به تصویر بکشد ولی یک بیت شاعر می تواند بیان کننده خیلی از این مضامین باشد.

پیرسبزی گفت:تلاش کردیم به صورت عادلانه بتوانیم در برگزاری جشنواره های شعر در شهرستان ها بتوانیم زمینه مشارکت و حضور شاعران برجسته استانی و ملی را در یک جشنواره با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرایی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمدگفت: از ابتدای کرونا تا کنون بیش از بیست جشنواره ملی در بستر فضای مجازی استان برگزار کردیم که تلاش کردیم بخش های خصوصی را در این زمینه با مشارکت حداکثری هدایت و نظارت کنیم و شناخت و معرفت نسبت به این مجموعه ها نیز از مهمترین کارهای است که در برنامه کاری ما بوده است.

وی گفت: از هنرمندان و شاعرانی باید تشکر کرد که با حضور تخصصی خویش در حوزه ها و ماموریت های محوله بتوانند نسبت به اجرای جشنواره ها و برنامه های فرهنگی مفید و اثرگذار باشیم.

پیرسبزی گفت: باید دستگیر ادارات فرهنگی به خصوص فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی با استفاده از فرصت کرونا و توجه به زیرساخت های مجازی باید توجه جدی شویم.

وی گفت: اگر ما فکر می کنیم که اهل فرهنگ هستیم باید به خودی خود در قبال مسائل حوزه فضای مجازی خود را موظف و مسئول بدانیم و در این زمینه کوتاهی نکنیم.

وی در ادامه گفت: این جشنواره اولین جشنواره منطقه ای است که به میزبانی شهرستان لنده در حال برگزاری است که امیدواریم کمبودات و کاستی های این جشنواره را برما ببخشید و امیدآن داریم در جشنواره های آینده بهترین را جبران کنیم.

در این جشنواره شاعران و برگزیدگان با حضور در پشت تریبون به قرات اشعار خویش پرداختند. 

گفتنی است که  جشنواره شعرآزاد مارون با حضور شاعرانی از استان های فارس، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه وبویراحمد به میزبانی شهرستان لنده برگزارشد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.