گروه: اخبار استان خبر: 180441 / تاریخ انتشار : 1399/11/19 ساعت : 09:43

پیدا کنید پرتقال فروش را!/ نظام مهندسی به وظایفش در یاسوج عمل کند

قانون برای هر صنف، انجمن و سازمانی قوانین خاص خود را دارد و پرداخت به آنها از وظایف اصلی است ، بنظر می رسد در شهر یاسوج قوانین نظام مهندسی نادیده گرفته می شود و این سازمان در اجرای اولین بند از وظایفش عملکرد مناسبی ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس از عادی ترین حقوق شهروندان در هر شهری داشتن مبلمان شهری متناسب با معماری ایرانی اسلامی است که در این رابطه پایشی را در خصوص ابتدایی ترین وظیفه مجموعه نظام مهندسی  انجام داده ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

وقتی به سراغ مجموعه قوانین و وظایف نظام مهندسی در جمهوری اسلامی ایران می رویم در گام اول ابتدایی ترین وظیفه این سازمان را برنامه ریزی در جهت تقویت و توسعه فرهنگ و ارزش های اسلامی در معماری و شهرسازی عنوان می کنند بندی از وظایفی که بنظر می رسد در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد نادیده گرفته می شود.

اگر بخواهیم وضعیت شهر یاسوج را در این رابطه بررسی کنیم می توان به جد گفت ،توسعه فرهنگی و ارزش های اسلامی در معماری و نمای ساختمان ها در این شهر بغرنج و اسفناک است چرا که الگو برداری از نما های مختلف ، شهر را به هزار رنگ و چهره تبدیل کرده است و انگار متولی خاصی در این زمینه وجود ندارد و هر کسی هر سازی دلش می خواهد در شهر می نوازد.

نبود ضابطه و عبور از قوانین و مقررات در ساخت وسازهای شهر یاسوج مشهود است و این مهم را نماهای ساختمان در مناطق مختلف شهر تایید می کند.

نماهای شهر باید با ماهیت ذاتی مسکن باشد، اما به محلی برای جولان سرمایه داری، فخر فروشی ، سلب آسایش بصری، روحی، روانی و اجتماعی شده است و در مرکز استان سازمان نظام مهندسی به نظر می رسد بی خیال این مقوله شده است.

سوالی که گاهی ذهن را درگیر می کند این هست که آیا در شهر یاسوج نظام مهندسی فعالیتی دارد؟ اگر نظام مهندسی در این شهر مستقر است پس چرا در ابتدایی ترین وظایف خود لنگ می زند و سازمان نظام مهندسی یاسوج چه عملکردی داشته است؟

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.