گروه: اخبار استان خبر: 180331 / تاریخ انتشار : 1399/11/16 ساعت : 21:17
عضو هیئت علمی پژوهشگاه اندیشه معاصر در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

نادیده گرفتن تفکر جهادی برای کشور خسارت بار است/ مذاکره با غرب، خیانت به انسانیت است

عضو هیئت علمی پژوهشگاه اندیشه معاصر به نقش مدیریت جهادی در جنگ تحمیلی و موفقیت در این عرصه اشاره کرد و گفت: نادیده گرفتن تفکر جهادی برای کشور خسارت بار است.

نعمت اله باوند در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین مدیریت جهادی در دوران مختلف انقلاب اسلامی و مقایسه آن با مدیریت برخواسته از تفکر غرب گرایی گفت: در کلام امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی در ابتدای مبارزه، نوع مبارزه و همچنین اهداف و غایت آن بعداز پیروزی انقلاب اسلامی نشات گرفته از تفکر امام حسین (ع) و رهبری آن حضرت است.

 

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) سرسلسله انقلابیون جهان است، و نهضت او یک نهضت کاملا انقلابی است که امام با تکیه بر این نهضت انقلاب کرد، گفت: امام خمینی (ره) به انقلاب نگاه توحیدی و الهی داشت بر همین اساس با شرق و غرب و سلطه آنها مخالف بود.

 

عضو هیئت علمی پژوهشگاه اندیشه معاصر در ادامه به نقش مدیریت جهادی در دفاع مقدس اشاره داشت و عنوان کرد: در دفاع مقدس با اینکه بالای 30 کشور جهان از صدام و تجاوز او حمایت کردند، اما حضور مردم، بسیجیان و اقشار مختلف با تفکر جهادی برخواسته از مدیریت جهادی امام راحل سبب رقم خوردن سرونشت جنگ به نفع کشور ایران شد.

 

وی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب ارتش کاملا انقلابی نبود زیرا به تازگی از سلطه شاه آزاد شده بود، گفت: مکتب و تفکر انقلاب و مدیریت جهادی سبب پیروزی در عرصه جنگ و به وجود آمدن عرصه جهاد سازندگی شد در همین راستا آثار خدمات جهاد سازندگی آشکار است، اما مدتی بعد که برخی دولت ها بهایی به آن ندادند تضعیف می شود.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه مدیریت جهادی از رهبر جهادی که خود او مجاهد فی سبیل الله است نشات می گیرد، گفت: در هر شرایطی که مدیریت جهادی فراموش شود متحمل خسارت می شویم و این آسیب ناشی از نادیده گرفتن الگوی ایرانی – اسلامی است.

 

باوند با توضیح  اینکه گرایشات غربی بعد از جنگ تحت عنون آبادانی کشور سبب صدمات و خدماتی شد، عنوان کرد: مدیریت رهبر انقلاب  بعد از رحلت امام راحل با رهنمودهای خود از طریق مدیریت جهادی سبب اقتدار و عزت کشور شد هرچند دشمنان کشور تصور داشتند بعد از امام خمینی (ره) انقلاب دوامی ندارد.

 

وی با توضیح اینکه در شرایطی که  جهان غرب دچار فساد اخلاق، شکست در فلسفه سیاسی، فلسفه ایدئولوژی و حتی شکست نظامی در منطقه شده است دنبال روی از آن اشتباه محض است، گفت: نگاه به غرب باید همه جانبه و در حوزه فلسفه، اقتصاد، خانواده و تمدن باشد، اما در شرایطی که غرب در این مقوله ها بن بست رسیده است دنبال روی از غرب و تفکر غرب گرایی اشتباه است.

 

عضو هیئت علمی پژوهشگاه اندیشه معاصر با بیان اینکه  اهداف تمدن غرب به بن بست منتهی شده است، بیان کرد: در شرایطی که بحران در جامعه غرب وجود دارد این سوال مطرح است کدام عقل سلیمی دنبال روی از تفکر غرب را در دستور کار قرار می دهد، بنابراین غرب دچار شکست تمدنی وحیثیتی شده است که مذاکره با او مشروعیت به غرب می دهد.

 

وی در پایان افزود:  وقتی هزاران نفر در منطقه شهید شدند تا ماهیت غرب مشخص شود در این شرایط مذاکره با غرب یا عمل به دستورات او نوعی خیانت به انسانیت و کشور محسوب می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.