گروه: اخبار استان خبر: 180242 / تاریخ انتشار : 1399/11/15 ساعت : 16:24
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

تحول بزرگ انقلاب در حوزه آبرسانی لنده+تصاویر

رئیس آب و فاضلاب شهرستان لنده گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حتی یک روستای ما از آب شرب سالم و لوله کشی بهره مند نبود و هر خدمتی در این حوزه صورت گرفت به برکت انقلاب اسلامی بوده است.

ایمان روشنفکر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به خدمات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی در 42سال گذشته گفت: اگر بخواهیم مقایسه ای در حوزه تامین آب شرب و آبرسانی به مردم در روستاهای شهرستان لنده انجام دهیم باید گفت که به هیچ وجه قابل قیاس نیستند.

وی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ گونه آب شرب لوله کشی در سطح روستاهای شهرستان لنده وجود نداشت و مردم برای تامین آب مصرفی خود از چشمه های ثقلی و با طی مسافتی طولانی با چهارپایان و دبه های 20لیتری آب مصرفی خودرا در طول روز تامین و حتی چندین بار نسبت به این کار اقدام می کردند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان لنده گفت: به دلیل نبود آب شرب و لوله کشی در منازل مسکونی در روستاها عملا بهداشت مردم نیز چندان جدی گرفته نمی شد و در بحث استحمام نیز مشکلات اساسی در فصول مختلف به در فصل زمستان داشتند.

وی تاکیدکرد: به برکت انقلاب اسلامی و با تشکیل جهاد سازندگی بعد از پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بحث خدمات رسانی به روستاها در حوزه های مختلف شروع شد و آبرسانی نیز یکی از مهمترین برنامه های کاری مسئولان در 42سال گذشته بوده است.

روشنفکر گفت: رشد چشمگیر خدمات رسانی به روستاها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به گونه ای بود که به هیچ وجه ممکن قابل قیاس به دوران حکومت پهلوی نیست و هرچه که هست به برکت انقلاب اسلامی است.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان لنده گفت: امروز و به برکت انقلاب اسلامی از تعداد 65روستای بالای 20خانوار در شهرستان لنده 54روستا از نعمت آب شرب لوله کشی بهره مند هستند و 11روستا نیز به وسیله تانکر به صورت روزانه آبرسانی می شوند.

وی گفت: قبل از انقلاب ما هیچ مجتمع آبرسانی در این شهرستان نداشتیم ولی به برکت انقلاب اسلامی امروز بیش از 3مجتمع بزرگ آب رسانی کار خدمات رسانی به تمام روستاها شهرستان و شهر لنده را برعهده دارند.

روشنفکر گفت: اگر خدمتی صورت گرفته است بدون شک در دوران نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده وبس و مردم ما هرگز مشکلات و رنج ها و سختی های خود را برای تامین آب شرب فراموش نمی کنند و همواره شاکر نعمت ارزشمند انقلاب اسلامی در 42سال افتخار هستند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.