گروه: اخبار استان خبر: 180171 / تاریخ انتشار : 1399/11/14 ساعت : 07:20
محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

تفکر غربگرا و لیبرال سبب کاهش پیشرفت های کشور شد

محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر به ضعف در رشد و پیشرفت کشور با مدیریت و تفکر غربگرا اشاره کرد و گفت: در هر زمان به مدیریت انقلابی و جهادی تکیه شد پیشرفت های مختلفی برای کشور محقق شد.

کامران غضنفری در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص نقش علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: علم و پژوهش اساس و بنیان پیشرفت کشور محسوب می شود، در بخش های مختلف مانند کشاوزی، هسته ای، دفاعی و نظامی و هوافضا، صنعت اگر خواهان پیشرفت روز افزون هستیم، باید به مقوله علم و پژوهش اهمیت فراوانی داده شود.

 

محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر با بیان اینکه نمی توان انتظار داشت در بودجه جاری سالیانه کشور سهم ناچیزی برای علم و پژوهش در نظر گرفت اما شاهد دستاوردهای بزرگ علمی بود، گفت: در بودجه جاری و سالیانه کشور با توجه به نقش مهم پژوهش باید تخصیص های کافی داده شود، زیرا دست یافتن به قله ها و پیشرفت های علمی نیازمند اختصاص بودجه و امکانات کافی است.

 

نویسنده کتاب راز قطعنامه به ظرفیت و تخصص نیروهای داخلی و همچنین نیروهای نخبه اشاره کرد و گفت: هرگاه به ظرفیت و نیروهای داخلی اعتماد کردیم و تفکر جهادی را الگوی کار خود قرار دادیم پیشرفت های مختلف نصیب کشور می شود، در دفاع مقدس  رزمندگان با ابتکار و خلاقیت در عرصه های دفاعی و نظامی با کمترین امکانات اما با روحیه جهادی و انقلابی دستاوردهای خوبی کسب شد که سرنوشت جنگ را به گونه ای دیگر رقم زد.

 

وی به مدیریت های لیبرال و غربگرا اشاره کرد و گفت: تفکر و نگاه به غرب سبب کاهش دستاوردها در کشور شد، اما در هر زمان به مدیریت انقلابی و جهادی تکیه شد پیشرفت های مختلفی در عرصه نانو تکنولوژی، پزشکی، هوافضا و عرصه های دفاعی کسب شد.

 

غضنفری به استفاده از ظرفیت نیروهای انقلابی و فعالیت در عرصه تحقیقات هسته ای و دست یابی به غنی سازی 20 درصد،  نصب 85 درصد راکتور اراک قبل از دولت روحانی اشاره کرد، و گفت: با روی کارآمدن دولت فعلی بسیاری از دستاوردها از دست رفت و همچنین در زمنیه تحقیقات هسته ای و دفاعی توسط دولت بودجه آنها محدود شد، در همین راستا بخشی از پروژه ها متوقف شد و بخشی دیگر با کاهش بودجه مواجه شد که در نهایت سرعت پیشرفت ها در کشور کاهش پیدا کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.