گروه: اخبار استان خبر: 180107 / تاریخ انتشار : 1399/11/14 ساعت : 07:30
فرماندار بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

از نبود دانشگاه در کهگیلویه وبویراحمد تاحضور 45 هزار دانشجو در مراکز علمی استان بعد از انقلاب اسلامی

شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در گفتگو با پایگاه خبری صبح زاگرس به مقایسه استان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

 شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس گفت: در زمان رژیم منحوس پهلوی یاسوج مرکز استان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد  هیچ گونه جاده آسفالتی نداشت امروز مرکز استان هم از سمت اصفهان و هم از سمت شیراز چهار خطه است و همچنین محور بابامیدان که نشان از پیشرفت استان به خصوص مرکز استان در خصوص راه های ارتباطی در نظام مقدس اسلامی است.

کناری گفت: امروز شاهد 60 کیلومتر بزرگ راه در محور های مواصلاتی منتهی به مرکز استان هستیم .

وی افزود: قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان یک واحد دانشگاهی نبود اما امروز به برکت نظام مقدس اسلامی 45 هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد ، دکترا و پسادکترا داریم.

کناری در ادامه گفت: امروز 100درصد روستای های بالای 20 خانوار در کهگیلویه وبویراحمد از نعمت آب و برق برخوردارد هستند.

وی بیا کرد: همچنین در موضوع گاز نیز میانگین گاز رسانی در استان از میانگین گاز رسانی در کشور بیشتر است در حالی که در استان در رژیم منحوس پهلوی هیچ گونه گاز رسانی در  در روستا ها وجود نداشت.

فرماندار بویراحمد بیان داشت: در زمان رژیم پهلوی مرکز استان فاقد فرودگاه بود حال به برکت نظام اسلامی سالهای سال است که در مرکز استان فرودگاه وجود دارد.

وی گفت: در حوزه بهداشت ودرمان ما فقط دارای یک بیمارستان آن هم با پزشکان هندی بودیم، امروز با تلاش مسئولین نظام مقدس اسلامی فقط در مرکز استان هشت بیمارستان وجود دارد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.