گروه: اخبار استان خبر: 179727 / تاریخ انتشار : 1399/11/4 ساعت : 09:58

راه‌اندازی اولین دستگاه اکسیژن‌ مایع بیمارستانی با ظرفیت 6 تن در یاسوج

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج از نصب و راه اندازی اولین دستگاه مخزن اکسیژن مایع بیمارستانی با ظرفیت 6 تن در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مهرداد باقری گفت :با توجه به بحران کرونا و افزایش بی سابقه مصرف اکسیژن در بخشهای بستری بیمارستان دستگاه  مخزن  اکسیژن 6تنی  بیمارستان شهید بهشتی یاسوج  راه اندازی ودر مدار قرار گرفت.


رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج  گفت با توجه به حجم کم و ﻇﺮﻓﯿﺖ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﺍﮐﺴﯿﮋﻥ‌ﺳﺎﺯ پیشین و تامین تنها ۵۰ درصد از حجم اکسیژن مورد نیاز بخشهای مختلف این بیمارستان با  پیگیری مدیریت بیمارستان وهمکاری رئیس دانشگاه و معاونت پشتیبانی دانشگاه  این دستگاه نصب  و راه اندازی شد.


وی افزود:  این دستگاه اهدایی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی استان بود که به بیمارستان شهید بهشتی اختصاص پیدا کرد


دکتر باقریا ی اظهار کرد: دستگاه اکسیژن ساز جدید دارای ﻇﺮﻓﯿتی حدود۶۰۰0 ﻟﯿﺘﺮی  با  ﺧﻠﻮﺹ ۹۸ درصدی و ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ است.


رئیس بیمارستان شهید بهشتی  تصریح کرد: با نصب این  دستگاه مشکل کمبود اکسیژن  مایع مرتفع و جای هیچگونه نگرانی برای بیماران وجود ندارد.


وی خاطر نشان کرد : این مخازن نه تنها در شرایط کنونی، بلکه در شرایط عادی بخصوص برای بخش های ویژه بسیار مهم و کاربردی خواهند بود.


دکتر باقری با بیان اینکه این مخزن اکسیژن که با قطعی برق هم به فعالیت خود ادامه می دهد، برای بیماران بستری در بخش های ویژه بیمارستان و بیماران کرونایی، کاربرد بسیار مهمی دارد.
مرکز آموزشی و درمانی شهید بهشتی یاسوج با قدمتی بیش از ۴۰ سال قدیمی ترین مرکز درمانی بیماران تصادفی در کهگیلویه و بویراحمد است.


 رئیس بیمارستان شهید بهشتی در پایان از واحد خدمات حراست و تاسیسات بیمارستان بجهت سرعت عمل در راه اندازی دستگاه مخزن اکسژن مایع تشکرد کرد و از همه شهروندان خواست استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل را  فراموش نکنند  و  حتی الامکان از رفت و آمد‌های غیر ضروری اجتناب کنند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.