گروه: اخبار استان خبر: 179683 / تاریخ انتشار : 1399/11/3 ساعت : 11:32
ضعف اینترنت در شهرستان کهگیلویه؛

استرس امتحان در کنار استرس سرعت پایین اینترنت مهمان دانش آموزان دهدشتی/در حمام خانه امتحان می دهم!

ضعف اینترنت و عدم آنتن‌ دهی مناسب تلفن همراه در شهرستان کهگیلویه صدای مردم را در آورده است و شهروندان دهدشتی خواستار پیگیری و رفع این مشکل از طرف مخابرات هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با شیوع کرونا کار آموزش در فضای مجازی به یک دغدغه اصلی برای خانواده ها تبدیل شده که در همین رابطه ضعف و نبود اینترنت تلفن همراه به یکی از مهم‌ ترین مطالبات در استان کهگیلویه و بویراحمد است که گویا برخی از مسئولان استانی گوش شنوایی برای رسیدگی به این معضل و رفع آن ندارند.

در این میان شهروندان شهرستان کهگیلویه از مشکلات اینترنتی گلایه های بسیاری دارند.

اولویت اول دانش آموزان و دانشجویان سرعت اینترنت است

در همین رابطه ارجمند یکی از شهروندان دهدشتی که سه فرزند وی مشغول به تحصیل هستند در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: سه فرزند مدرسه ای دارم که نبود اینترنت به یکی از مشکلات آن ها تبدیل شده است.

وی ابراز داشت: فرزندانم برای شرکت در کلاسهای مجازی نیاز به اینترنت دارند ولی متاسفانه هیچ اقدامی جهت رفع این مشکل و معضل تاکنون از سوی مسئولان انجام نشده است.

رفاهی یکی دیگر از اولیای دانش اموزان  نیز اظهار داشت:سوال من ایت است که ایا  مسئولین شهرستان کهگیلویه خودشان فرزند مدرسه ای یادانشگاهی ندارند که از وضعیت اینترنت بی اطلاع هستند؟

این شهروند دهدشتی ادامه داد: سرعت پایین اینترنت در فصل امتحانات استرس شدید به فرزندان ما وارد می کند که این استرس در آینده برای ان ها مشکلاتی را ایجاد می کند.

موسوی دانش آموز سال آخر متوسطه دوم نیز در این رابطه گفت: ما ساکن یکی از خیابانهای شهر دهدشت هستیم ولی متاسفانه ضعف نت بیداد می کند.

---

وی افزود: برای شرکت در کلاسهای و اکنون برای امتحانات مجبور هستم از خانه خارج شوم یا جلوی درب خانه، بایستم و در آزمون ها شرکت کنم.

در حمام خانه امتحان شرکت می کنم

این دانش آموز دهدشتی گفت: برای شرکت در امتحانات و کلاس های آنلاین مجبور هستم به حمام خانه پناه ببرم چرا که در آن جا کمی سرعت بهتر از سایر نقاط خانه است و من مجبورم ساعت ها در حمام بمانم.

نوری یک مادر شاغل و دغدمند در امر تحصیل فرزندانش است در این گفتگو اظهار کرد: از زمانی که کرونا آمده است و کلاس هاس درس غیرحضوری شده درس خواندن برای فرزندان و حتی خودم به یک عذاب تبدیل شده است.

یکی دیگر از شهروندان شهرستان کهگیلویه  گفت: با چهار فرزند مدرسه ای و شاغل هستم ،تحصیل در فضای مجازی به یک کار دشواری تبدیل  و فهم درس برای فرزندانم نیز سخت شده است، باتوجه به نیاز کنونی جامعه جهت دسترسی به اینترنت شهروندان کهگیلویه ای توقع دارند برای حل این مشکل مسئولان اقدام و به وعده های که میدهند هرچه سریعتر جامعه عمل بپوشانند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.