گروه: اخبار استان خبر: 179557 / تاریخ انتشار : 1399/10/30 ساعت : 20:39
گزارش ویژه:

فاضلاب شهر لنده، بیم ها و چشم اندازها+تصاویر

مسئله دفع فاضلاب شهری یکی از مهمترین دغدغه های مهم مسئولان برای خروج از مشکلات زیست محیطی و دفع آب های سطحی است که همچنان این مهم با کمبود بودجه مواجه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، امروزه و در جوامع پیشرفته توجه به  اجرای سیستم فاضلاب شهری را به عنوان یکی از مهمترین آیتم های توسعه و پبشبرد اهداف شهری می دانند چرا که علاوه بر رفع مشکلات زیست محیطی بهترین راه حل برای دفع آب های سطحی است.

مشکلات زیست محیطی ناشی از سرازیر شدن فاضلاب شهری و گاها شیرابه  آلوده و بوی مشمئز کننده آن باعث شده است تا اجرای طرح فاضلاب در شهرها به عنوان یک راهبرد مهم برای توسعه خدمات شهری مورد توجه قرار گیرد.

دو سالی است که پروژه فاضلاب شهری لنده با حضور مسئولان کلنگ زنی شده است ولی عملیات اجرایی این پروژه کمتر از یکسال است که در فاز اول به طول 1300متر مربع اجرایی شده است که روند پیشرفت آن بالای 95درصد است.

براتی از شهروندان ساکن در خیابان شهید مطهری(موگرمون) در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: اجرای سیستم فاضلاب شهری یکی از نیازهای ضروری برای شهروندان است.

وی افزود:باتوجه به مشکلات زیست محیطی که در سطح معابر و خیابان های شهر هست و گاها نیز منشا آلودگی هستند انتظار است که در چندین فاز این مهم به چندین پیمانکار واگذار شوند.

معتمدی یکی دیگر از شهروندان با اشاره به مشکلات روان آب ها در سطح جداول گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ما در حوزه آب های سطحی بحث جاری شدن آب حمام در جدول است که بیشتر خطر آلودگی محیطی را می تواند به دنبال داشته باشد.

وی گفت: راه اندازی فاضلاب شهری یک از نیازهای مهم در این شهر است که باتوجه به اجرای فاز اول روند کار فعلا خوب است ولی امیدواریم در سایر مناطق نیز کار را در پیش بگیرد تا در چندین خیابان کار صورت پذیرد.

رئیس اداره آب وفاضلاب شهرستان لنده در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت:پروژه فاضلاب شهری لنده دهه فجر سال97 با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی و سال 98شروع و فاز اول آن با اعتباری افزون بر 13میلیارد ریال به پیمانکار واگذار گردید.

وی افزود: در فاز اول این پروژه 1300متر طول به انضمام 70انشعاب فاضلاب شهری در خیابان شهید مطهری اجرایی شده است که پیشرفت آن بالای 95درصد است.

ایمان روشنفکر تصریح کرد: این پروژه از پروژه های ملی است که دارای ردیف اعتباراتی خاص ملی، استانی و شهرستانی است که امیدواریم در فازهای دوم و سوم نیز شاهد تامین به موقع اعتبارات باشیم.

وی تاکید کرد: زمین تصفیه خانه نیز در قسمت پائین دست شهر لنده خریداری شده است که در روند اجرایی فازهای عملیاتی مسیر فاضلاب به سمت این تصفیه خانه هدایت خواهند شد.

تصاویر تکمیلی درزیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.