گروه: اخبار استان خبر: 179467 / تاریخ انتشار : 1399/10/28 ساعت : 20:28

کهگیلویه وبویراحمد کارگاه توسعه ارتباطات

سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد از کارگاه توسعه زیرساختی فیبرنوری و تجهیز آن در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد هادی امیری گفت :با مساعدت وهمراهی  حسین کلانتری استاندار محترم استان،   آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات  ،مدیران محترم عالی شرکت مخابرات ایران ومجمع محترم نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی پروژه های فیبر نوری در سطح استان در حال انجام است ، اینگونه پروژه ها درطول ۴۲ساله انقلاب اسلامی ایران بی نظیر بوده و عملا استان را ازبن بست ارتباطات خارج خواهند کرد.

 محمد هادی امیری به تشریج این پروژه ها پرداخت وگفت : پروژه فیبر نوری باشت به چرام به طول ۱۱۹ کیلومتر با اعتباری بالغ ۸۹ میلیارد ودویست وپنجاه میلیون ریال درحال انجام است  وتاکنون۱۱۴کیلومتر از آن به اتمام رسیده و با تکمیل ۵ کیلومتر دیگر این پروژه کلیه ی روستاهای همجوار این مسیر از نعمت ارتباط تلفنی و اینترنتی برخوردار خواهند شد، این اقدام در حوزه این دوشهرستان تا کنون بی نظیر بوده است و این طرح در دهه مبارک فجر مورد بهره برداری خواهد رسید.
 
سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد به پروژه فیبر نوری یاسوج به سی سخت اشاره کرد و گفت: این پروژه به طول۴۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر۳۲ میلیارد ودویست وپنجاه میلیون ریال است و۲۲ کیلومتر آن حفاری وکابلکشی شده، این پروژه بهترین هدیه به اهالی فرهنگ دوست ونجیب شهرسی سخت وکلیه روستاهای همجوار محور یاسوج به سی سخت است.
 
امیری به اجرای پروژه فیبر نوری مهم دیگری در استان اشاره کرد و گفت: پروژه فیبر نوری یاسوج به کاکان به طول ۴۰کیلومتر بااعتباری بالغ بر۳۰  میلیارد ریال  در دست اجراست و امیدداریم با مساعد شدن هوا ومهیا شدن شرایط انجام کار در این مسیر برف گیر،پروژه تکمیل و دهستان کاکان به اینترنت پرسرعت تجهیز خواهد شد.
 محمد هادی امیری خاطر نشان کرد؛ تعویض فیبر نوری ازدوراهی راک تا قلعه رئیسی به طول ۱۴ کیلومتردر محور جدید دهدشت به پاتاوه با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد  وپانصدمیلیون ریال  در دستور کار قرار گرفت وپیمانکار هم اکنون مشغول انجام کار هست و با راه اندازی این فیبر بخش اعظمی از مشکلات منطقه دشمن زیاری مرتفع خواهد شد.
سید محمد هادی امیری در ادامه به پروژه فیبر نوری شهرستان بهمئی به طول ۴ کیلومتر وبا اعتباری بالغ بر۳میلیارد ریال اشاره کرد و گفت :این مهم هم اکنون انجام گرفته وشاهد ارتباطی پایدار در شهر بهمئی هستیم .
 
وی در بخش دیگری از گفتگوی خود افزود: هموار شاهد قطع مقطعی ارتباط و اختلال در مسیر انتقال شهرستان های گرمسیری استان بودیم و با تدابیر اتخاذ شده ۵ کیلومتر از مسیر فیبر نوری درمحدوده روستای تنگاری دشتروم به دلیل تعداد مفصل های زیاد وافت سرعت، با اعتباری بالغ بر۳ میلیارد و هفتصدو پنچاه میلیون ریال تعویض و هم اکنون شاهد ارتباطی پایدار و مطمئن در شهرهای گرمسیری استان هستیم.
 
سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه وبویراحمد در پایان خاطر نشان کرد؛در هفته گذشته ، با پیگیری  حسین کلانتری استاندارتوسعه گرای استان و دستور جناب آقای مهندس آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات ،جلسه ای با حضور مدیران ارتباطات استان ومسئولان محترم وزارت ارتباطات برگزار،مشکلات ارتباطی استان در کلیه زمینه ها احصا و تصمیمات خوبی در این خصوص اتخاذ شده و ان شاءالله در روزهای آتی جزئیات این مهم به سمع ونظر هم استانی ها خواهد رسید.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.