گروه: اخبار استان خبر: 179450 / تاریخ انتشار : 1399/10/28 ساعت : 13:56
به مناسبت هفدهمین سالگرد تشییع شهدای گمنام

مروری بر اقدامات صورت گرفته در یادمان شهدای گمنام یاسوج+تصاویر

هفده سال از تشییع هشت شهید گمنام در شهر یاسوج می گذرد و در مدت اخیر اقدامات خوبی در جهت بزرگداشت و تکریم این شهدا صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هفده سال از تشییع هشت شهید گمنام در شهر یاسوج می گذرد و در مدت اخیر اقدامات خوبی در جهت بزرگداشت و تکریم این شهدا صورت گرفته است.

سخت است که انسان بخواهد عشق عرشیان را در واژگان فرشیان و زمینیان بگنجاند، چقدر انسان باید هنرمند باشد و البته عاشق، تا بتواند همچو "آوینی" بر کرانه های انوار کوثر، شعر عشق بسراید و بسان بلبلی خوش نغمه، سرود شهادت را که میراث حقّه مادر سادات است بر شاخسار دنیای ما بخواند تا شاید دل زنگار گرفته ما به مهر مادریِ حضرت زهرا(س) طالب ملکوت شود. 

 
"هرکس میخواهد مارا بشناسد داستان کربلا را بخواند"... و چه زیباست که "داستان کربلا" را بر مزار شهدا بخوانند، همان جا که مراد این انقلاب"دارالشفاء" میخواندش.
 
قصه پر غصه "مظلومیت کربلا" ریشه در قصه "جفای مدینه " دارد..شهدا فرزندان همان مادری هستند که "دفاع از ولایت" را از طفولیت به بچه هایش می آموخت، آخر گفته اند: "مادر هرکاری کند بچه ها یاد میگیرند، مثلا اگر شهید شود."
 
"و همه شهدا فرزندان زهرا(س)هستند"
 
اکنون خظاب به شهدای گمنام شهر یاسوج می گوییم؛ هفده فاطمیه است که فاطمی بودنتان را مرور میکنیم، هفده فاطمیه است که میهمان شهرمان شده اید تا "فاطمی" بودن را به ما بیاموزید، شما که هویتتان در گمنامی است چرا که شهرت پرست نبودید تا گمنامی برایتان درد آور باشد و پس از سال ها رجعت کردید و آمدید تا به دل مرده ما بفهمانید تمام اجرها در گمنامی است.
 
 
افتخار و کرامت مردم سلحشور شهر یاسوج و استان است که میزبان و خادم شهدایی باشند که هرکجا قدم نهادند عطر کوچه های مدینه و چادر خاکی مادر را به همراه آوردند.
 
آستان مقدس شهدای گمنام یاسوج میعادگاه هشت شهیدی است که نقطه اتصال دل های عاشق به کربلا شده است، شهدایی که به دنیا طلبان فهماندند "جوانی کردن" یعنی فدا شدن برای مهدی فاطمه(عج) و چه زیباست که جوان باشی و برای امام زمانت فدا شوی، درست مثل مادری ۱۸ساله در کوچه های مدینه.
 
اکنون در طلیعه هفدهمین سالگرد تشییع و خاکسپاری هشت شهید گمنام یادمان تپه نورالشهدا یاسوج، نکاتی باید مورد توجه مردم غیور شهر یاسوج و مسئولین استان کهگیلویه وبویراحمد قرار گیرد.

---
این پروژه به همت بسیج سازندگی سپاه فتح، استاندار کهگیلویه وبویراحمد، دستگاه های اجرایی، شهرداری یاسوج و اجرای بسیج سازندگی سپاه فتح در حال ساماندهی است.
 
در انجام این بازساری اقداماتی هم چون مسیر ارتباطی ساماندهی، روشنایی، جدول گذاری مسیر ارتباطی شهر یاسوج به تپه نور شهدا همچنین باز طراحی گنبد یادمان، ساخت حسینه، سنگ فرش و دیوار چینی اطراف یادمان هم چنین دیوار کشی و محوطه سازی یادمان در حال انجام است.
 
 
حرم مطهرشهدای گمنام یاسوج، یک مکان "زیارتی" است و همان طور که در طی این هفده سال مشاهده شده، پذیرا و مأمن بسیاری از جوانان و عاشقان شهدا و انسانهای آزاده ای بوده است که در جستجوی حقیقت برآمده اند و شهدا را الگوی خود قرار داده اند.
 
لازم بذکر است در باب تاریخ تدفین شهدا، لازم به ذکر است که تشییع و تدفین شهدای یادمان در تاریخ ۱۳۸۳/۴/۳۱ مصادف با روز شهادت حضرت زهرا(س) بوده است که این گزارش به مناسبت هفدهمین سالگرد قمری تدفین شهدا منتشر شده است.
 
اکنون که با همت مسئولین انقلابی، پس از ۱۷ سال مظلومیت، یادمان شهدا بازسازی شده و توسعه پیدا کرده است، تکلیفی سنگین و مضاعف بعهده مسئولین یادمان، بسیجیان، هیئتی ها و دلدادگان شهدا نهاده شده که باید با همدلی و هم زبانی، برنامه ریزی دقیق و مدیریت قوی، بتوانند در جهت پیشبرد آرمانهای انقلاب و نشر سیره شهدا و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن گام های محکم و استواری بردارند.
 
همچنین نامگذاری حسینیه آستان مقدس شهدای گمنام یاسوج به نام زیبای "سردار شهید حاج قاسم سلیمانی " نقطه عطف و فرصتی بزرگ است که یادمان شهدا بتواند محلی برای تبیین، نشر و ترویج مکتب حاج قاسم و سیره آموزنده سردار دلها در بین عموم مردم باشد، واین امر مهم، حیاتی و راهبردی، وظیفه مضاعفی است که به امید خدا مسئولین یادمان آنرا به نحو احسن به انجام خواهند رساند.
 
 
وحدت، همدلی و هم افزایی نیروهای انقلابی و مشتاق به جهاد فرهنگی در یادمان، مهمترین نکته ای است که میتواند نقطه اتصال آنها و تحقق اهداف مقدس حرم شهدای گمنام باشد.
 
 
انتهای پیام/
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.