گروه: اخبار استان خبر: 179446 / تاریخ انتشار : 1399/10/28 ساعت : 11:40
در قالب آیین حرم تا حرم برگزار شد؛

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) در امام زاده مختار(ع)+تصاویر

همزمان با فرارسیدن شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا(س)، مراسم حرم تا حرم به مقصد حرم امام زاده مختار(ع) در شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همزمان با فرارسیدن شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا(س)، مراسم حرم تا حرم به مقصد حرم امام زاده مختار(ع) در شهر یاسوج برگزار شد.

گفتنی است سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد بود.

حجت الاسلام سید نصیر حسینی امام جمعه مرکز استان در جمع عزاداران ایام فاطمی در حرم امام زاده مختا(ع) گفت: از حرم تا به حرم یک ارادات و یک اخلاص در این ایام حزن و اندوه در رثای شهادت بی بی دو عالم است.

وی افزود: گروهی هستند که در مسیر حق هستند و خدا رو می شناسند وبه همه پیامبران و فرستادگان خداوند ایمان داشته و واجبات خداوند را انجام میدهند و در مسیر حق حرکت هستند، اینها انسانهای راستین هستند، اما در مقابل کسانی هستند که نماز را ترک کرده روزه نمیگیرند و زکات نمیدهند اینها در مسیر حق نیستند.

حجت الاسلام حسینی گفت: آن زنی که خود را برهنه میکند و خود را در معرض مردم قرار میدهد در مسیر حق نیست، بلکه گمراه است و گمهرانی از گناهان بزرگی است.

خطیب جمعه مرکز استان ادامه داد: گروهی هستند که در مقابل یا مشرکند و یا خداپرست و یا موحد اما در میدان عمل علیه پیامبر خداوند شمشیر میکشند اینها مغضوب هستند، اینها مقابل اهل بیت ایستاده اند مقابل دختر پیامبر خدا و در مقابل حضرت علی(ع) ایستاده اند اینها مغضوب دو عالمند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: برخی میگویند گمراهان چه کسانی هستند، گمراهان کسانی هستند که در مقابل این معارف قرار میگرند و به آنها نگفته اند که انبیا و اولیا و نماز و روزه چیست و حتی کیست.

حسینی در ادامه گفت:راه راست پیامبر اکرم، اولیا الهی و امامان معصوم هستند و اگر میخواهیم به راه راست برویم باید خدا را سپاسگزار باشیم که ما را به حقیقت فاطمی آشنا کرده است.

وی بیان کرد: اگر میخواهید گره از مشکلاتتان باز شود به پنج تن آل عبا متوسل شوید همانگونه حتی پیامبران اولوالعزم در هنگام مشکلاتشان به پنج تن آل عبا متوسل میشدند.

امام جمعه مرکز استان بیان داشت: امروز عرش و فرش در سوگ شهادت دختر پیامبر بانوی دو عالم می گریند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
 
 
 
 
 
 
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.