گروه: اخبار استان خبر: 179373 / تاریخ انتشار : 1399/10/26 ساعت : 11:41

کاهش 57 درصدی مراجعات کرونایی با اجرای طرح شهید سلیمانی در استان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش 57 درصدی مراجعان کرونایی به مراکز بهداشتی بعد از اجرای طرح شهید سلیمانی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد مهدی بانشی در جمع خبرنگاران افزود: طرح شهید سلیمانی با حضور تیم‌های مراقبتی، نظارتی و حمایتی در استان با مشارکت سپاه فتح و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بعد از ۴۰ روز ثمرات ارزشمندی به همراه داشته است.

 

وی تاکید کرد: از جمله برکات این طرح می‌توان به کاهش ۵۷ درصدی مراجعه به مراکز بهداشتی اشاره کرد و باید گفت:  مراجعه به مراکز بهداشتی از یک هزار و ۲۸ مورد هفته اول آذر به ۵۸۷ نفر در هفته سوم دی کاهش یافته است.

 

بانشی با بیان اینکه کاهش ۶۵ درصدی موارد مثبت را شاهد هستیم، گفت: موارد مثبت از یک هزار و ۶۲۸ نفر به ۵۹۵ نفر کاهش یافت. همچنین بستری‌ها از ۴۷۸ مورد هفته اول آذر به ۱۵۵ نفر رسید که بستری‌ها ۶۸ درصد کاهش داشته است.

 

وی تصریح کرد: کاهش ۷۹ درصدی مرگ‌های ناشی از بیماری کرونا را شاهد هستیم بگونه ای که مرگ‌های هفتگی ناشی از کووید ۱۹ از ۳۳ نفر به ۷ نفر کاهش یافت.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با اجرای مناسب طرح شهید سلیمانی در استان  خوشبختانه هیچ یک از شهرستان‌ها نارنجی نیست و کهگیلویه و بویراحمد ۷ شهرستان زرد و ۲ شهرستان آبی دارد.

 

بانشی خاطرنشان کرد: با مشارکت بسیج ۴هزار و ۷۰۰ بسته حمایتی،  ۹ هزار و ۳۰۰ بسته بهداشتی و ۳۰۶ هزار عدد ماسک در استان توزیع شد.

 

وی از دو برابر شدن بازدید‌ها به دو هزار و ۸۷۵ مورد در هفته خبر داد و افزود: افزایش ۳ برابری پلمپ اماکن متخلف به ۴۴ مورد در هفته و معرفی ۱۲۹ مورد به مراجع قضایی از دیگر برکات طرح بوده است.

 

او از انجام ۴ هزار مورد تست در استان خبر داد  و گفت: از این تعداد ۶۹۰ نفر مورد مثبت بوده، ضمن اینکه بیش از ۴۰ هزار مورد جزوات آموزشی و ۸۰ مورد پمفلت اطلاع‌رسانی توزیع شد.

 

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تاکنون ۲۳ جلسه کارگروه استانی و ۷۲ جلسه قرارگاه شهرستانی بیش از ۶۸۰ مصوبه برگزار شده است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌ها از ۹۰ درصد به ۸۹.۳ درصد کاهش داشته که کاهش رعایت پروتکل‌ها نگران کننده است. 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.